/Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis

Kaune vyko LKF Vykdomojo komiteto posėdis

Antradienį Kaune vyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu kiekvienos lygos atstovai (MKL, Moterų lyga, LSKL, RKL, NKL, LKL, trenerių asociacija, teisėjų asociacija, 3×3 asociacija) pristatė paskutinių keturių metų veiklą, ateinančio sezono planuojamą biudžetą bei jo sandarą, trūkumus ir laukiančius iššūkius, privalumus bei pasididžiavimus. Taip pat, ateities viziją – kas planuojama tobulinti ir kaip planuojama tai daryti.

Posėdžio metu taip pat buvo patvirtinti lygų nuostatai bei žaidėjų, rungtyniaujančių dvigubos licencijos pagrindu, registracijos terminai 2019/2020 metų sezone.

Vyrų: LKL/NKL, LKL/RKL, NKL/RKL – 2020 vasario 28 diena, 16 valanda.

Moterų (A ir B divizionai) 2020 kovo 1 diena, 12 valanda.

Taip pat buvo detalizuotas amžiaus apribojimo apibrėžimas registruojant žaidėjus su dvigubomis licencijomis, taip palengvinant darbą lygų administracijoms.

LKL/NKL – krepšininkai gimę 1998 m. ir jaunesni (22 metų ir jaunesni);
NKL/RKL – krepšininkai gimę 2000 m. ir jaunesni (20 metų ir jaunesni);
LKL/RKL – krepšininkai gimę 1998 m. ir jaunesni (22 metų ir jaunesni);

Moterų krepšinio lygos (A ir B divizionai) – krepšininkės gimusios 2000 m. ir jaunesnės (20 metų ir jaunesnės).
Taip pat, birželio mėnesį žiniasklaidoje pasirodžius informacijai dėl galimo Luko Grabausko ir Deivido Pogužinsko manipuliavimo sporto varžybų rezultatais, Lietuvos krepšinio federacija raštu kreipėsi į Italijos krepšinio federaciją bei Tarptautinę krepšinio federaciją (FIBA) dėl informacijos suteikimo.

Rugpjūčio 6 dieną buvo gautas oficialus FIBA raštas dėl sankcijų taikymo šių žaidėjų atžvilgiu. FIBA įpareigojo Lietuvos krepšinio federaciją suspenduoti šiuos krepšininkus dalyvauti visuose Lietuvos krepšinio lygose iki galutinio FIBA sprendimo dėl sankcijų taikymo. Vyksta tyrimas ir šį sprendimą FIBA turėtų pateikti artimiausiu metu.

„Lietuvos krepšinio federacija netoleravo, netoleruoja ir netoleruos veiklos, prieštaraujančios sporto etikai bei manipuliavimo sporto varžybų rezultatais. Kreipėmės į Italijos krepšinio federaciją bei FIBA. Norėjome gauti patvirtintą informaciją apie šią situaciją ir krepšininkų suspendavimo priežastis, o iš FIBA – gauti rekomendacijas dėl tolimesnių veiksmų. Gavome oficialią informaciją, kad kol FIBA vykdys tyrimą ir priims galutinį sprendimą, turime suspenduoti šiuos krepšininkus ir neregistruoti jų Lietuvos čempionatuose. Vykdysime šį sprendimą ir lauksime galutinės informacijos“, – sakė LKF generalinis sekretorius-direktorius Mindaugas Špokas.


Šaltinis: LKF