/„Aurum 1006 km“ lenktynių renginiai jau drebina Palangą

„Aurum 1006 km“ lenktynių renginiai jau drebina Palangą

Ketvirtadienį azartiškomis ir dinamiškomis „Dynami:t Super Sprint“ varžybomis Palangoje prasidėjo jubiliejinių, jau 20-ųjų „Aurum 1006 km“ lenktynių renginiai. Savo pajėgumą bei meistriškumą šiose tradicinėse lenktynėse išbandys 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos ir Slovakijos.

Centrinę kurorto gatvę – Vytauto g. ­– ketvirtadienį prieš vidurdienį užtvindė greiti sportiniai automobiliai. Jais pasigrožėti susirinko didelė minia kurorto gyventojų ir svečių. Neilgai trukus buvo paskelbtas „Dynami:t Super Sprint“ varžybų startas, kartu tai buvo ir „Aurum 2006 km“ lenktynių renginių pradžia. „Dynami:t Super Sprint“ varžybų tikslas – kuo greičiau įveikti beveik 100 metrų ilgio trasą ir tiksliai sustoti vadinamojoje bazėje. Geriausiai šioje rungtyje pasirodė Kauno ASK komanda su „Lada 2104 Mustang” – trasa įveikta per 4,96 sekundės. Antrąją vietą užėmė „Porsche Baltic“ komanda su su „Porsche Cayman GT4 Clubsport“, tretijei liko „Adma-Reimpex“.

Beje, ilgasis lenktynių savaitgalis į Palangą atėjo jau trečiadienį, kai čia darbą pradėjo „Aurum 1006 km lenktynių“ administracinė ir techninė komisijos, suteikusios galimybę liepos 20-ąją jubiliejiniame maratone varžytis 38 komandoms. Racing.lt praneša, jog varžybų vyriausiasis techninis komisaras Raul Koov iš Estijos ir jungtinė Lietuvos bei Estijos sporto komisarų kolegija kaip visada buvo reiklūs, tačiau komandos gerai atliko namų darbus, todėl komisarai neturėjo didelių priekaištų ekipų kovinės technikos parengčiai prieš atsakingą egzaminą. Neatsitiktinai komisarai, tikrindami kaip paruošti sportiniai automobiliai, šiemet ypatingą dėmesį skyrė saugumo paketui. Mat jubiliejinių, 20-ųjų lenktynių devizas – saugus eismas.

Dar ryškesnį skambesį ši tema įgaus renginio dienomis duris atversiančiame lenktynių miestelyje. „Esame pasirengę įrodyti, jog automobilių sportas – tinkamiausias būdas propaguoti saugų eismą, – lenktynių spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus“ sakė pagrindinis renginio organizatorius, „Promo Events“ direktorius Darius Jonušis. – Ne vien pavyzdžiu, jog lenktyniauti galima tik specialiose, varžyboms rūpestingai paruoštose trasose, stebimose kvalifikuotų trenerių ir specialistų“.
Lenktynių miestelyje žiūrovus kvies speciali saugų eismą propaguojanti zona, kurioje jie galės pagilinti žinias, išbandyti patys, kaip taisyklingai prisisegti saugos diržus ir kaip saugiai vežti augintinius, pasitikrinti savo gebėjimus koncentruoti dėmesį.

Drąsiausieji galės ne tik išmėginti savo sportinio vairavimo įgūdžius žiūrovų slalomo varžybose, bet ir išsivežti vertingų dovanų.

Didžioji lenktynininkų tarpusavio kova su daugybe įspūdžių žiūrovams laukia šeštadienį.


Šaltinis: Palangos miesto savivaldybė