ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:27 6:53

Nuo šiol ir Lietuvoje studijuojantiems užsienio studentams, patiriantiems socialinių sunkumų, bus suteikiama galimybė gauti padidintą studijų mobilumo stipendiją

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) džiaugiasi, kad buvo atsižvelgta į LSS prašymą  suteikti galimybę gauti padidintą stipendiją socialinių sunkumų patiriantiems užsienio studentams, studijuojantiems Lietuvos aukštųjų mokyklų nuolatinės studijų formos studijų programose ir nusprendusiems pasinaudoti „Erasmus +“ studijų mobilumo galimybėmis.

„Iki šiol užsienio studentai, studijuojantys Lietuvoje pagal nuolatinę studijų formą ir nusprendę pasinaudoti „Erasmus +“ studijų mobilumo galimybėmis, neturėjo teisės teikti paraiškų bei gauti papildomos socialinės mobilumo stipendijos. Ši situacija susiklostė todėl, kad kriterijai, kuriais remiantis yra teikiama stipendija yra lygiai tokie patys, kaip ir norint gauti paprastą socialinę stipendiją, numatytą Lietuvos Respublikos teisės aktuose ir, kurią administruoja Valstybinis studijų fondas (VSF). Kaip žinia, remiantis socialinių stipendijų skyrimo tvarka, šios stipendijos neturi galimybės gauti užsienio studentai. Būtent dėl šių aplinkybių ir susiklostė tarptautinius studentus diskriminuojanti situacija.“,  – teigė LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas.

Sąjunga kreipėsi į Švietimo mainų paramos fondą (ŠMPF) su prašymu peržiūrėti šiuo metu numatytas tvarkas ir sudaryti visas sąlygas bei galimybes tarptautiniams studentams gauti padidintas socialines mobilumo stipendijas.

„Norime pasidžiaugti, kad ŠMPF teigiamai sureagavo į mūsų prašymą, komisijos posėdžio metu priėmė vienbalsį sprendimą spręsti šią problemą.“,  – E. Sarkanas.

LSS džiaugiasi, kad yra įgyvendinimas vienas iš pagrindinių „Erasmus +“ programos principų  – efektyviai skatinti studentų iš žemesnio socio-ekonominio statuso įtraukimą bei dalyvavimą mobilumo programoje, įskaitant ir migrantus, kurie atvyksta studijuoti į Lietuvą. Taip pat primena, kad akademinis bendruomenės mobilumas yra viena iš svarbiausių vertybių Europos auštojo mokslo erdvėje.


Šaltinis: Lietuvos studentų sąjunga