ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:05 10:44

Palangoje poezija atskleis vandens paslaptis

Palangos kurorto muziejus, prisijungdamas prie Lietuvos muziejų kelio iniciatyvos, rengia tris poezijos skaitymų vakarus netradicinėse vietose.

2019 m. Lietuvos muziejų kelio tema – „Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis“.

Kaip teigia Lietuvos muziejų asociacijos vadovas Raimundas Balza, renginiais siekiama įvardinti ir aktualizuoti Lietuvos upių, upelių, ežerų, tvenkinių, šaltinių, Baltijos jūros, marių ir kitų vandens objektų kultūrinę atmintį.

Kurorto muziejus skaitymams pasirinko netradicines vietas, susijusias su vandeniu,- liepos 3 d.- ant Birutės kalno su į jūrą atsiveriančiu vaizdu, liepos 4 d. – prie poeto Josifo Brodskio tiltelio per Rąžės upę, liepos 5 d. -Jūratės ir Kastyčio skverą su jų meilės istoriją pasakojančiu fontanu.

Visi renginiai prasidės 20 valandą.

Į pirmą kartą rengiamus poezijos skaitymus susirinks net 26 poetai.

Niekas nepaneigtų, kad Palangoje gausu talentingų poetų, kurie klausytojų ausis ir širdis džiugins visus tris skaitymų vakarus. Savo kūryba dalinsis: Nerijus Stasiulis, Alma Viskontienė, Janina Vambutienė, Asta Brazaitienė, Nijolė Fultinavičienė, Adelė Daukantaitė, Agnė Dragūnaitė, Neringa Danavičienė ir Vytautas Lukšas.

Nors dalyvių būrys iš Palangos gausiausias, girdėsime ir kitų miestų kūrėjus.

Telšių miesto poezijos kūrėjams atstovaus Laura Lu, o Plungės – Janina Matevičienė, Irena Stražinskaitė-Glinskienė, Daiva Rudelytė, Regina Miežetienė bei dainininkė Diana Paulauskienė ir šokėja Viktorija Rupeikaitė.

Iš Klaipėdos atvyks Gerda Jankevičiūtė ir Irena Matkevičienė, iš Šiaulių – Sigita Jocaitė-Jonutienė, iš Mažeikių – Liucija Jagielienė ir Vaclovas Navickas.

Taip pat dalyvaus Lena Jagielienė iš Akmenės bei Birutė Gaučienė, Danutė Ruseckaja, Laima ir Egidijus Morkūnai iš Vilniaus.

Tikimasi, kad poetų susibūrimai Palangoje taps tradicija. Poetams bus malonu skaityti, o eilės pasieks klausytojų širdis.


Šaltinis: Palangos miesto savivaldybė