ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:01 9:40

Lietuvos 3×3 rinktinė Kijeve sieks kelialapio į Europos čempionatą

Po Amsterdame vykusio 3×3 krepšinio Pasaulio čempionato ir Minske vykusių Europos žaidynių Lietuvos 3×3 krepšininkai neturi kada atsipūsti. „BalPol“ Lietuvos rinktinė jau šį savaitgalį Kijeve dalyvaus 2019-ųjų metų Europos čempionato atrankoje.

Į Ukrainą vyks Lietuvos rinktine dar „Hoptrans Winter Open“ žiemos sezono metu tapusi Šakių „Gulbelė“, kurios sudėtį sudaro Paulius Beliavičius, Marijus Užupis, Šarūnas Vingelis ir Aurelijus Pukelis. Praėjusią savaitę vykusiose planetos pirmenybėse pastarasis komandai padėti negalėjo, tačiau žaidė Europos žaidynėse Minske.

Ukrainoje kartu su Lietuva dėl kelialapių į Europos čempionatą Vengrijoje kausis dar devynių šalių rinktinės: Austrija, Baltarusija, Bosnija ir Hercegovina, Kroatija, Čekija, Danija, Estija, Švedija ir šeimininkė Ukraina. Dar du atrankos turnyrai tuo pačiu metu vyks Latvijoje ir Rumunijoje.

„Šį kartą tikslas yra aiškus – patekti į Europos čempionatą. Pasaulio čempionatas davė tikrai daug teigiamos patirties, įtemptų kovų iki paskutinių sekundžių, kurios, nors ir pasibaigė skaudžiai, užgrūdino ateities kovoms. Tiek daug aukščiausio lygio komandų ir žaidėjų viename renginyje parodė, kad mums dar reikia labai daug ko išmokti. Žiūrint gyvai, daug kas atrodo kitaip nei per kompiuterio ekraną – realiai tas žaidimas yra dar greitesnis, jame dar daugiau grubumo, o kameros to kartais neužfiksuoja. Aiškiai pamatėme savo silpnąsias ir stipriąsias puses, tad ateityje dirbsime tobulindami tam tikrus žaidimo aspektus ir stengsimės gerinti žaidimą“, – prieš išvykimą į Kijevą pasakojo Pasaulio čempionate žibėjęs Paulius Beliavičius.

„Pagrindinis šios rinktinės tikslas vienas – Olimpinės žaidynės. Pradėję kovas nacionaliniame čempionate, žaidėjai nuėjo ilgą kelią, įrodydami savo užsidegimą ir kantrybę. Neblogai pasirodėme Pasaulio čempionate, o į Europos čempionato atrankos kovas išvyko stipriausios sudėties „Gulbelės“ komanda. Tikime, kad turnyre lydės sėkmė ir komanda pateks į Europos čempionatą, taip dar kartą įrodydama, kad yra verta vietos tarp geriausiųjų“, – išlydėdamas komandą sako rinktinės mecenato UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas.

B grupėje lietuviai susigrums su Baltarusijos ir Švedijos šalių komandomis, o Europos čempionatas Vengrijos Debreceno mieste vyks rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis.


Šaltinis: LKF