/Paaiškėjo į pasaulio čempionatą vykstančios jaunimo rinktinės sudėtis

Paaiškėjo į pasaulio čempionatą vykstančios jaunimo rinktinės sudėtis

Lietuvos vaikinų jaunimo (U19) krepšinio rinktinė baigė pasiruošimą pasaulio čempionatui ir ketvirtadienį ryte išvyksta į Graikiją, kur šeštadienį startuos planetos pirmenybės. Rinktinės vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas su treneriu kolektyvu išsirinko galutinę komandos sudėtį, kuri kausis čempionate.

„Pasirinkti galutinį dvyliktuką buvo tikrai sunku, nes kaip ir kiekvienais metais visi žaidėjai puikiai dirbo. Bet šį kartą buvo labai sunkus apsisprendimas ir dėl to, kad paskutiniai stovyklą palikę Gediminas Mokšeckas ir Jonas Paukštė niekuom nenusileido kitiems, teko ilgai galvoti kokį sprendimą priimti. Tai yra viena iš sunksesnių trenerių pareigų. Noriu padėkoti visiems dalyvavusiems nuo stovyklos pradžios už jų darbą“, – apie galutinio dvyliktuko pasirinkimą kalbėjo Lietuvos jaunimo rinktinės vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

Pasiruošimo etape lietuviai du kartus susitiko su Latvijos bendraamžiais. Pirmąją dvikovą devyniolikmečiai laimėjo rezultatu 75:72, antrajame stipresni buvo latviai – 82:84. Rungtynėse su Lietuvos U20 rinktine pajėgesni buvo Gedimino Petrausko auklėtiniai, iškovoję pergalę rezultatu 88:81.

Pasiruošimo etapą jaunimo rinktinė baigė kontroliniu turnyru Latvijoje, kur pirmose turnyro rungtynėse 73:91 pralaimėjo Rusijos bendraamžiams ir 63:68 nusileido Australijos krepšininkams. Turnyrą lietuviai baigė įtikinama pergale prieš Kinijos rinktinę – 130:62.

„Iš kontrolinių rungtynių ir turnyrų visada būna naudos, pamatėme spragas, išbandėme visus keturiolika žaidėjų. Rezultatas suprantama nebuvo prioritetas, bet jautėsi šiokios tokios duobės, kurių čempionate turėtume išvengti. Taip pat labai svarbu, kad pamatėme skirtingų stilių komandas, tiek Rusijos, tiek Australijos ir Kinijos“, – sakė jaunimo rinktinės vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

Lietuvos devyniolikmečių pirmoji dvikova planetos pirmenybėse lauks birželio 29 dieną su Senegalo ekipa, birželio 30 vyks susitikimas su JAV, o grupės kovas devyniolikmečiai baigs akistata su Naujosios Zelandijos rinktine liepos 2 dieną.
Pasaulio jaunimo vaikinų krepšinio čempionatas vyks šių metų birželio 29 – liepos 7 dienomis Kretoje (Graikija). Šiai rinktinei LKF Vykdomasis komitetas iškėlė tikslą čempionate užimti 1 – 8 vietas.

Vardas pavardė                         Pirmasis treneris                                Pirmoji kepšinio mokykla
Simas Jarumbauskas                  Dmitrij Semionov                                  Vilniaus KM
Klaidas Metrikis                           Alfredas Kaniava                                  Klaipėdos Vlado Knašiaus KM
Domantas Vilys                           Alvydas Puzelis                                    Kupiškio SM
Erikas Venskus                           Žydrūnas Kačinskas                             Biržų SM
Justinas Ramanauskas              Tomas Kentra                                       Kauno KM „Tornado“
Nojus Mineikis                             Alfredas Kaniava                                 Klaipėdos Vlado Knašiaus KM
Matas Vaitkus                              Alfredas Kaniava                                 Klaipėdos Vlado Knašiaus KM
Martynas Arlauskas                     Dalius Lubys                                       Kauno A.Sabonio KC
Giedrius Bergaudas                     Justas Bražas                                     Klaipėdos Vlado Knašiaus KM
Dovydas Giedraitis                       Egidijus Ženevičius                            Š.Marčiulionio KA
Gertautas Urbonavičius                Egidijus Ženevičius                           Š.Marčiulionio KA
Rokas Jokubaitis                          Renata Martinkienė                           Mažeikių SM


Šaltinis: LKF