ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:02 2:53

Teisingumo ministras informuos Eurojustą apie Rusijos neteisėtus veiksmus prieš Lietuvą

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius ketvirtadienį išvyko į Hagą susitikti su ES teisinio bendradarbiavimo institucijos – Eurojusto – prezidentu Ladislavu Hamranu. Ministras įteiks oficialų laišką, kuriame atkreipiamas dėmesys į Rusijos daromą spaudimą Lietuvos teismams ir prokurorams, tyrusiems ir priėmusiems procesinius sprendimus Sausio 13-osios byloje, bei išsamiai išdėstomos aplinkybės, susijusios su šia byla ir Rusijos veiksmais.

„Privalome atkreipti tarptautinės bendruomenės dėmesį į Rusijos vykdomą nepriklausomos valstybės teismų, vykdžiusių konstitucines pareigas, persekiojimą, – sakė teisingumo ministras E. Jankevičius. – glaudžiai bendradarbiauti su Eurojustu, jeigu Rusija, siekdama neteisėtų tikslų, bandytų piktnaudžiauti teisinės pagalbos mechanizmais.“

Pernai Rusijos Federacijos tyrimų komitetas iškėlė baudžiamąją bylą prieš Lietuvos prokurorus, dalyvavusius Sausio 13-osios bylos tyrime, o šiemet – ir prieš teisėjus, nagrinėjusius šią bylą.

Ministro E. Jankevičiaus teigimu, Eurojustas svariai prisideda įgyvendinant teisingumą ES erdvėje, ir negalima leisti, kad trečiosios šalys pasinaudotų veiksmingomis agentūros bendradarbiavimo priemonėmis neteisėtiems tikslams pasiekti.
Vienas iš šio vizito siekių – sutvirtinti ryšius tiriant kitas tarptautines bylas. Praėjusiais metais Lietuvos atstovai prisidėjo prie 112 Eurojusto bylų nagrinėjimo. Agentūra koordinuoja tyrimus ir baudžiamąjį persekiojimą, kai nusikaltimai yra susiję su dviem ir daugiau ES šalių. Eurojusto organizuojami koordinaciniai pasitarimai palengvina šalių teisminį bendradarbiavimą, kovojant su terorizmu ir sunkiu organizuotu nusikalstamumu.

Eurojusto kolegiją sudaro atstovai iš visų 28 ES valstybių: teisėjai arba prokurorai.


Šaltinis: Teisingumo ministerija