ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:31 2:33

Ministras L. Linkevičius dalyvavo XIV BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje

Birželio 15 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo keturioliktųjų BeNeLux lietuvių sporto žaidynių apdovanojimų ceremonijoje Diufelio mieste Belgijoje.

Sveikindamas žaidynių organizatorius, dalyvius ir svečius, ministras padėkojo susirinkusiems už aktyvią veiklą ir puoselėjamas tradicijas.

„Džiaugiuosi, kad puoselėjate ir vystote šią tradiciją toliau, kad kasmet į šią gražią šventę įsilieja vis nauji dalyviai, sirgaliai, daugėja sporto šakų, kuriose varžomasi“, – sakė ministras L. Linkevičius.

Šios sporto žaidynės – tai vienybės, draugystės, šeimos, tolerancijos ir sveikos gyvensenos šventė. Ministras linkėjo, kad ši graži šventė, sujungianti Belgijos, Liuksemburgo ir Nyderlandų lietuvius, tęstųsi dar daugybę metų.

BeNeLux lietuvių sporto žaidynės, organizuojamos nuo 2006 metų, yra didžiausias kasmetinis Belgijos, Olandijos, Liuksemburgo lietuvių bendruomenių ir Briuselyje įsikūrusių Lietuvos diplomatinių atstovybių projektas. Dalyviai varžosi penkiolikoje disciplinų dviejose šalyse: regata vyksta Nyderlanduose, kitos varžybos Belgijoje. Tai krepšinio, lauko teniso, badmintono, stalo teniso, šaškių, šachmatų, lengvosios atletikos (bėgimo, šuolių į tolį, šuolių į aukštį, rutulio stūmimo), plaukimo, futbolo, tinklinio bei estafečių rungtys vyrų, moterų, berniukų bei mergaičių kategorijose. Kiekvienais metais žaidynės pritraukia daugiau kaip 300 dalyvių. Žaidynes dalinai remia Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

Žaidynės vyko Diufelyje, kur 1993 metais buvo įkurta „Lietuvos-Belgijos asociacija Flandrijoje”, kurios pagrindiniai iniciatoriai ponia Francina Baeten Van den Brande ir jos vyras René Verbeke bei dar dvi jų draugų šeimos, jau 25 metus renka bei siunčia paramą Lietuvos vaiku namams, ligoninėms. Jau 25 metus Dufelyje šv. Marijos bažnyčios aikštėje vasario 16 dieną iškeliama Lietuvos vėliava ir švenčiama Lietuvos Nepriklausomybė, nors miestelyje negyvena nei vienas lietuvis.


Šaltinis: Užsienio reikalų ministerija