ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:06 11:46

Specialistai mokysis kaip efektyviau kovoti su neapykantos nusikaltimais

Vidaus reikalų ministerija pradėjo vykdyti bendrus policijos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų mokymus, rengiamus įgyvendinant projektą „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas Lietuvoje stiprinimas“.

Šiais mokymais siekiama stiprinti specialistų gebėjimus atpažinti neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas, taikyti baudžiamąją atsakomybę bei padėti įvertinti nukentėjusiųjų poreikius, suprasti tokių nusikaltimų ypatumus, taip pat – supažindinti su Europos Žmogaus Teisių Teismo praktika šioje srityje.

Pirmieji, birželio mėnesi organizuoti mokymai, vyko Vilniuje. Nuo rugsėjo jie vyks ir kituose miestuose: Panevėžyje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Kaune. Iš viso iki 2020 m. vasario mėnesio planuojama surengti 17 mokymų, kuriuose dalyvaus daugiau kaip 300 policijos pareigūnų, prokurorų ir teisėjų.

Mokymai finansuojami iš Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos (2014–2020) lėšų.
Projektą „Atsako į neapykantos nusikaltimus ir neapykantą kurstančias kalbas Lietuvoje stiprinimas“ įgyvendina: Vidaus reikalų ministerija (koordinatorius), Generalinė prokuratūra ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba.


Šaltinis: VRM