ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:06 11:11

Lietuva stiprina kovą su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam Pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama užtikrinti virtualiąsias valiutas siūlančių įmonių, jų keityklų ir depozitinių piniginių operatorių veiklos finansinį skaidrumą, vartotojų apsaugą ir stiprinti kovą su pinigų plovimu bei terorizmo finansavimu.

„Kalbėdamas apie finansines inovacijas ir naujausias tendencijas, visuomet pabrėžiu saugumo svarbą. Atidžiai stebime situaciją virtualių valiutų rinkoje ir siekiame, kad būtų suvaldytos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikos. Taip pat svarbu tinkamai informuoti ir apsaugoti vartotojus. Su šiuo reguliavimu diegiame pažangiausius sprendimus ir aukščiausius standartus saugumo srityje“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Įstatymo projektu siūloma nustatyti pagrindines veiklos sąlygas ir pinigų plovimo prevencijos prievoles asmenims, ketinantiems verstis virtualiųjų valiutų keityklų operatorių, depozitinių piniginių operatorių veikla.

Šią veiklą galės vykdyti tik juridiniai asmenys arba juridinio asmens filialai. Jie privalės nustatyti ir patikrinti kliento tapatybę prieš pradedant teikti paslaugas, jei operacijų suma viršys 1 tūkst. eurų, taip pat pateikti informaciją Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai, jei operacijų suma bus ne mažesnė kaip 15 tūkst. eurų.

Taip pat šiuo įstatymo projektu tam tikri reikalavimai pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos tikslais nustatomi pirminiu virtualiosios valiutos siūlymu (ICO) užsiimantiems juridiniams asmenims. Jie įpareigojami nustatyti valiutos pirkėjų ir naudos gavėjų tapatybę.

Įstatymo pataisomis į Lietuvos teisę perkeliama 2018 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/843 bei Tarptautinės kovos su pinigų plovimu organizacijos (FATF) pernai spalį patvirtintos rekomendacijos.

Papildoma informacija:

Finansų ministro Viliaus Šapokos iniciatyva devynios šalies institucijos (Finansų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos bankas, Specialiųjų tyrimų tarnyba, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Lietuvos policija, Valstybinė mokesčių inspekcija, Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, VĮ „Indėlių ir investicijų draudimo“) kovo 18 d. pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo ir keitimosi informacija valdant rizikas finansinių inovacijų ir finansinių technologijų srityje. Institucijos suvienijo jėgas bendram tikslui – operatyviai numatyti galimas rizikas Fintech srityje ir efektyviai jas suvaldyti.


Šaltinis: Finansų ministerija