ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:06 10:41

„Avion Express“ plečiasi – įsteigė naują oro linijų bendrovę Maltoje

„Avion Express“, Vilniuje įsikūrusi didžiausia pasaulyje siauro fiuzeliažo orlaivių operatorė, veikianti pagal ACMI modelį (angl. Aircraft, Crew, Maintenance, Insurance, arba kitaip – lėktuvo nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu), siekdama stiprinti savo poziciją rinkoje, įsteigė naują oro linijų bendrovę Maltoje.

Gegužės mėnesio antroje pusėje Maltos civilinės aviacijos administracija naujajai įmonei, pavadintai „Avion Express Malta“, suteikė oro vežėjo pažymėjimą ir licenziją oro susisiekimui vykdyti. „Avion Express Malta“ teiks ACMI paslaugas reguliarius ir užsakomuosius (angl. charter) skrydžius vykdančioms oro linijų bendrovėms.

„Avion Express Malta“ veiklą pradėjo su vienu Airbus A320 orlaiviu, kuriam suteiktas registracijos numeris 9H-AMA. Nuo gegužės 20 d. šis orlaivis skraidina „Norwegian“, trečios pagal dydį žemų kainų oro linijų bendrovės Europoje, keleivius. Pagal sutartį tarp dviejų oro linijų bendrovių, skrydžiai „Norwegian“ vardu bus vykdomi iki rugsėjo pabaigos.

„Naujos įmonės įkūrimas Maltoje mums yra labai svarbus žingsnis“, – teigia „Avion Express“ generalinis direktorius ir valdybos narys Darius Kajokas. „Sprendimą išplėsti verslą į šį regioną nulėmė jame sudarytos palankios ir strategiškai naudingos sąlygos, itin reikšmingos įmonei norint ir toliau stiprinti savo srities lyderės poziciją visame pasaulyje. Viena iš tokių strateginių naudų yra tai, kad Malta turi JAV Federalinės aviacijos administracijos patvirtintą leidimą, kurio Lietuvai iki šiol nepavyko gauti. Šis leidimas suteikia mums galimybę per Maltoje registruotą oro linijų bendrovę gauti prieigą prie JAV rinkos ir JAV oro linijų bendrovėms parduoti savo ACMI paslaugas.“

Įmonei svarbu ir tai, kad transporto sektoriaus, įskaitant ir aviaciją, vystymas ir užsienio investicijų pritaukimas į jį, yra viena prioritetinių Maltos vyriausybės veiklos krypčių. Malta, kaip jurisdikcija, taip pat pasižymi patrauklia mokestine aplinka tiek pelno mokesčio tarifų, tiek darbuotojų pajamų apmokestinimo atžvilgiu.

„Mūsų verslo modelis pagrįstas tuo, kad lėktuvai skraido mūsų klientų, t.y., reguliarius arba užsakomuosius (angl. charter) skrydžius vykdančių oro linijų vardu, jų nustatytomis kryptimis. Pavyzdžiui, šią vasarą vienuolikos „Avion Express“ lėktuvų, išnuomotų Turkijos oro linijų bendrovei „SunExpress“, bazė bus Antalijos oro uostas. Dar septyni mūsų lėktuvai šią vasarą skraidins „Thomas Cook Airlines“, vienos pirmaujančių Europos užsakomųjų skrydžių oro linijų, keleivius iš skirtingų Jungtinės Karalystės oro uostų. Pagal mūsų veiklos specifiką mes praktiškai neturime komercinių skrydžių į arba iš Lietuvos, t.y., šalies, kurioje iki šiol buvo registruoti mūsų lėktuvai“, – aiškina D. Kajokas.

„Atsižvelgiant į mūsų verslo modelį ir norint pasinaudoti Maltos teikiamomis strateginėmis naudomis, manau, kad ateityje ženkliai plėsime savo veiklos apimtis Maltoje. Galbūt net svarstysime apie oro vežėjo licenzijos Lietuvoje atsisakymą, koncentruojant skrydžių organizavimą per oro linijų bendrovę Maltoje. Tuo pačiu, atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje esame subūrę aukštos kvalifikacijos profesionalų komandą, mūsų pagrindinė būstinė Vilniuje taps tiek Lietuvoje, tiek Maltoje registruotas mūsų oro linijų bendroves aptarnaujančiu paslaugų centru. Mūsų komandą Vilniuje šiuo metu sudaro 150 aukštos kvalifikacijos profesionalų. Šią komandą, augant verslui, planuojame ir toliau plėsti.“ – sako „Avion Express“ generalinis direktorius.

„Avion Express“ yra didžiausia pasaulyje siauro fiuzeliažo orlaivių operatorė, veikianti pagal ACMI modelį, ir didžiausia oro linijų bendrovė Lietuvoje. Bendrovė sėkmingai dirba su klientais iš Europos, Afrikos, Pietų Amerikos, Azijos – Ramiojo vandenyno regiono. 2019 metais „Avion Express“ planuoja išplėsti savo orlaivių parką iki 22 orlaivių.

Šiemet „Avion Express“ pateko į dvidešimties Lietuvos „Geidžiamiausių darbdavių“ sąrašą bei užėmė 22 vietą „Verslo žinių“ sudarytame reitinge „Lietuvos verslo lyderiai 500“. Įmonė taip pat pelnė „Metų ACMI operatoriaus 2019“ apdovanojimą „Oro transporto rinkimuose“, organizuojamuose leidinio „International Transport News”, priklausančio pasauliniam leidėjui „AI Global Media“.