ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:23 9:42

Bendrame Lietuvos banko ir TVF seminare – apie FinTech galimybes ir rizikų valdymą

2019 m. birželio 10 d. Vilniuje Lietuvos banko, Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir Finansų ministerijos vadovai pirmą kartą bendrai rengiamame seminare dalysis patirtimi FinTech klausimais, tarsis, kaip efektyviai panaudoti finansinių inovacijų teikiamas galimybes ir suvaldyti rizikas.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas apžvelgs Lietuvos FinTech sektorių iš rinkos reguliuotojo perspektyvos. TVF vykdančiosios direktorės pavaduotojas Tao Zhangas pristatys TVF ir Pasaulio banko iniciatyvas finansinių inovacijų srityje. Finansų ministras Vilius Šapoka kalbės apie Vyriausybės politiką FinTech atžvilgiu. Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas aptars rizikas ir konstruktyvią partnerystę su rinkos dalyviais. Seminare taip pat pasisakys rinkos dalyviai – FinTech įmonių, Lietuvos bankų asociacijos atstovai.

Lietuva yra viena pirmųjų valstybių pasaulyje, praktikoje jau taikanti TVF ir Pasaulio banko ekspertų parengtas gerosios praktikos gaires, kuriomis siūloma grįsti globalų požiūrį į FinTech ir šios srities reglamentavimą.

Šios gairės, atsižvelgiant į sparčią finansinių technologijų plėtrą ir jų poveikį ekonomikai bei finansų sektoriui visame pasaulyje, buvo pristatytos praėjusių metų spalio mėn. ir žymi didesnio TVF ir Pasaulio banko įsitraukimo į finansinių technologijų klausimus pradžią. Jose, remdamiesi skirtingų šalių, įskaitant ir Lietuvos, patirtimi, ekspertai suformavo dvylika bendrųjų principų ir rekomendacijų, kaip skatinti FinTech plėtrą ir užkardyti galimas grėsmes.

T. Zhangas bus antras aukščiausias TVF atstovas, atvykęs į Lietuvą po TVF vadovės Christine Lagarde (2013 m.) ir buvusio institucijos vadovo Michelio Camdessus (1997 m.). Lietuva TVF narė yra nuo 1992 m., Lietuvos banko valdybos pirmininkas yra TVF valdytojų tarybos narys, o finansų ministras – pakaitinis šios valdytojų tarybos narys.

Renginys vyks Rise Vilnius (Gynėjų g. 14), jo pradžia 14 val.


Šaltinis: Lietuvos bankas