ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:05 6:19

„Mūsų amatuose“ – daugybė viešųjų pirkimų pažeidimų

Nuteistuosius įdarbinančioje valstybės įmonėje „Mūsų amatai“ nustatyti daugybiniai viešųjų pirkimų pažeidimai pirkimų planavimo, iniciavimo ir vykdymo stadijose. Tyrimą atliekantis Teisingumo ministerijos Korupcijos prevencijos skyrius konstatavo, kad 2018 m. dauguma pirkimų atlikti nesilaikant nei įstatymo nuostatų, nei pačioje įmonėje nustatytos viešųjų pirkimų vykdymo tvarkos. Tyrimas buvo pradėtas šių metų pradžioje.

Pasak viceministro Žydrūno Plytniko, įmonėje rasta daug finansinės betvarkės, neūkiškumo, pavyzdžiui, kai su paslaugų tiekėjais sudaromos nuostolingos sutartys, dokumentais neapibrėžtos veiklos faktų. „Pradėjus patikrinimą, gauta ir pačių darbuotojų tarnybinių pranešimų apie netinkamai atliktus viešuosius pirkimus, – sako viceministras. – Buvo pateikta informacijos apie asmenis, aplaidžiai vykdžiusius savo pareigas, viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimus bei kita tyrimui aktuali medžiaga“.

Nuteistuosius įdarbinanti įmonė atlieka ir svarbią socialinę funkciją – žmonės yra užimti darbu, įgyja reikalingų profesinių įgūdžių. Tačiau jokių mokestinių lengvatų neturintiems „Mūsų amatams“ su savo produkcija sunku konkuruoti rinkoje. Per pastaruosius kelerius metus įmonėje susidarė milijoninės skolos.

Kalėjimų departamentas bus įpareigotas reorganizuoti įmonę, kad jos veikla nebūtų nuostolinga ir būtų galimybės plėtoti veiklas, stiprinti bendradarbiavimą su pramonės įmonėmis, įdarbinti daugiau nuteistųjų.

Vilniuje įsikūrę „Mūsų amatai“ savo filialus turi Alytuje, Marijampolėje ir Pravieniškėse. Čia dirbantys nuteistieji gamina įvairios paskirties baldus, metalo ir ketaus gaminius, siuva darbo drabužius, teikia skalbimo ir kt. paslaugas.


Šaltinis: Teisingumo ministerija