ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:14 8:55

Rokas Petrauskas: „Į personažą turi įdėti labai daug, kad jis būtų pilnavertis“

Jis – profesionalus, laisvai samdomas aktorius, dalyvaujantis įvairiuose kino ir televizijos projektuose. Taip, šį kartą LTnews.lt rubrikoje „10 klausimų aktoriui“ kalbina Roką Petrauską. 31 metų radviliškietis, aktorius, išsiskiriantis dėl savo tarmės bei gavęs vienus įsimintiniausių šių dienų vaidmenų televizijos serialuose: „Moterys meluoja geriau“ – Ryčka, o „Monikai reikia meilės“ –Vycka. Pasak aktoriaus, kiekviename suvaidintame personaže galima atrasti dalelę savęs. Tai lyg mainai – dalelę atiduodi vaidmeniui, dalelę pasiimi iš jo.

Pripažinkime, ne kiekvienam baigusiam aktorinį pavyksta įsitvirtinti ir rasti vietą teatro bei kino pasaulyje. Ir nors šimtą kartų savęs klausęs ar verta būti aktoriumi, jis pasirinko teisingą kelią, aktoriaus kelią. Jei Roko Petraukso ieškosite teatre, šiuo metu rasite rodomuose spektakliuose: „CV arba kas aš esu”, „Po ledu“, „Netikras milijonierius”, „Psichai”, „Obuolių pasakos”, arba anksčiau rodytuose „Teklė Kavtaradzė. Keletas pokalbių apie (Kristų)“, „Kaligula“, „Kovos klubas“. Jei šį aktorių norite pamatyti televizijos ekranuose, žiūrėkite: “Šviesoforas”, „Monikai reikia meilės”, „Moterys meluoja geriau“. O jei ieškosite kine, Rokas kviečia pažiūrėti: „O ne, o taip”, „Moterys meluoja geriau. Robertėlis”. Norite tikėkite, norite ne, tačiau tai dar nėra viskas! Norite muzikos? Ateikite į grupės „Neteisėtai Padaryti“ koncertą.

Taigi, jei tikrojo Roko Petrausko nerastumėte nei teatre, nei TV ekranuose, nei kine ar muzikoje – jį rasite savo šeimoje. Rokas Petrauskas ne tik profesionalus, laisvai samdomas aktorius, tačiau ir šeimyniškas, jautrus, pareigingas dviejų vaikų tėtis, svajojantis apie dar gausesnę šeimą! Dažnai sulaukiantis klausimų apie šeimą ir su mielu noru į juos atsakantis. Šeima, šilti kraštai, knygos rašymas – tokia aktoriaus ateities vizija.

Na, o dabar – 10 klausimų apie aktorystę.

1. Didžiausia motyvacija darbe man yra…
Dideli pinigai.

2. Mėgstamiausia ir nemėgstamiausia aktorystės dalis
Mėgstamiausia – talentingi įdomūs žmonės, kuriuos sutinki kūrybiniam kely.
Nemėgstamiausia – kai pasijunti mažas, bereikšmis ir niekam nerūpi tavo kūryba.

3. Ar kada buvo taip, kad ilgą laiką tiesiog negalėjote “išeiti iš vaidmens”?
Ne, taip niekada nebuvo.

4. Kaip atmintinai išmokstate tiek daug teksto?
Turbūt taip pat, kaip kasininkės išmoksta prekių kodus, arba dizainerės išmoksta keistus rūbų dalių pavadinimus, o mechanikai tūkstančius detalių pavadinimų ir tt. Tai tiesiog darbo dalis.

5. Juokingiausia situacija su gerbėjais (Pvz.: kai žiūrovai jus per daug sutapatina su jūsų tuo metu kuriamu personažu, kai gerbėjai persistengia…).
Mus dažnai sumaišo su kolega Eimučiu Kvosčiausku. Buvo, kad jam sako: „Koks geras buvo spektaklis , kaip patiko, sveikinu su premjera!” Nors vaidinau aš, o jis su tuo spektakliu neturi nieko bendro.

6. Ar yra tekę vaidinti priešingos lyties atstovą? Jei taip, kaip sekėsi?
Repetuoti – taip, bet tik pagalbos sumetimais. Būtų labai įdomu, tikrai norėčiau suvaidinti.

7. Sakoma, kad darbo į namus “parsinešti” negalima. Ar tai galioja aktorystei?
Gal ir negalima, bet būnant aktoriumi taip nesigauna, nes jei vyksta repeticijos, tai nuolat esi procese, kartais ir naktį prabundi nuo minties kurią turi būtinai užsirašyti, nes ryte ji jau bus tiesiog išgaravusi. Būna, vaidinsi už kelių dienų spektaklyje, o jau, žiūrėk, pradeda suktis galvoje idėjos, kaip galima kažką patobulinti.

8. Aš to niekada teatre, kine nedaryčiau…
Gal kažko labai „hardcore“ ir nedaryčiau, bet Lietuvai iki to dar toli… Visi vaidmenys vienaip ar kitaip prieinami.

9. Ar yra specialūs pratimai, padedantys įsijausti į naują vaidmenį, jį prisijaukinti, suprasti?
Kiekvienas vaidmuo kuriamas skirtingai, vienam ieškai tipažo (tikslaus žmogaus, kurį suvaidinsi), kitam – skaitai daug knygų, trečiam – žiūri filmus, ketvirtam – eini į miškus ir susilieji su gamta. Vienaip ar kitaip turi įdėti į personažą labai daug, kad jis būtų pilnavertis.

10. Kas, jei ne aktorius?
Kirpėjas arba sodininkas.


LTnews.lt dėkoja aktoriui Rokui Petrauskui už atsakymus.


Autorė: Toma Beržonskienė