/Savaitgalį paaiškės Jr. NBA League čempionai, Kaune svečiuosis Hanno Mottola

Savaitgalį paaiškės Jr. NBA League čempionai, Kaune svečiuosis Hanno Mottola

Bolonijoje (Italija) įvyko Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) programos Jr. NBA, Europos atrankos stovykla, į kurią buvo pakviesti geriausi krepšininkai ir krepšininkės iš 24 Europos šalių. Lietuvai šioje stovykloje atstovavo Eva Pernavaitė (Utenos DSC, trenerė Eglė Žygelytė), Ugnė Sirtautaitė (KM Žalgiris, trenerė Birutė Zakienė), Rokas Antanas Čivilis (Plungės SRC, treneris Genadijus Glikmanas), Tomas Zelenskij (Klaipėdos KM, treneris Rolandas Kasparavičius).

Ir krepšininkai, ir treneriai įgijo daug žinių, išgirdo patarimų iš didelę patirtį turinčio JAV trenerio Don Showalter. Puikiai informacija, naujienomis ir gera nuotaika dalijosi Jr. NBA treneris Alex Sarama. Stovykloje apsilankė buvę NBA žaidėjai – Casey Show, Cynthia Cooper, Boris Diaw, Vladimir Radmanovič. Didelio susidomėjimo sulaukė susitikimai su Neal Meyer, kuris yra NBA lygos krepšinio operacijų vice prezidentas. Jų metu vaikai buvo įtraukti į diskusijas apie verbalinę ir neverbalinę komunikaciją krepšinio kontekste, kuri turėtų būti svarbi sportininkams bei įvairius sportiškumo pavyzdžius.
„Treniruotės vyko po dvi su puse valandos, tai gana didelis krūvis vaikams, bet iki stovyklos galo visi išliko geros nuotaikos, nusiteikę darbui ir kovai. Kovoti teko krepšinio aikštelėje, kadangi stovyklautojai buvo paskirstyti į komandas ir kelias dienas vyko rungtynės. Paskutinę dieną buvo žaidžiami finalai pagrindinėje Bolonijos arenoje. Daugeliui tai buvo pirmos rungtynės tokioje didelėje salėje.

Lietuviai berniukai sulaukė labai daug trenerių pagyrų. Abu buvo atrinkti į vieną komandą, kuri rungtyniavo stovyklos pabaigoje organizuoto turnyro finale. Iš mergaičių, Eva Pernavaitė taip pat buvo atrinkta į komandą, žaidusią finale. Ugnė Sirtautaitė susitraumavo pirmą stovyklos dieną ir tolimesniame procese nedalyvavo“, – sakė jaunuosius krepšininkus lydėjusi trenerė Egidija Paužuolienė.

Dalyvavimas stovykloje visiškai buvo finansuojamas iš NBA lygos, kuri taip pat pasirūpino ir visapusišku vaikų užimtumu tiek aikštelėje, tiek ir leidžiant laisvalaikį už jos ribų. Visi dalyviai taip pat buvo pilnai aprūpinti ir sportine apranga.
Jau artimiausiu metu bus paskelbta 10 berniukų ir 10 mergaičių, kurie turės galimybę vasarą nuvykti į dar vieną pasiruošimo stovyklą Orlande (JAV) ir atstovauti Europos bei Vidurio rytų rinktinę, kuri rugpjūčio 6 – 11 d. Floridoje žais Jr. NBA Global championship turnyre ir varžysis su komandomis iš viso pasaulio.

Praėjusį sezoną į Senojo žemyno mergaičių rinktinę pateko palangiškė Justė Veronika Jocytė ir kaunietė Neda Pliatkutė. Į berniukų rinktinę kvietimą gavo kaunietis Liutauras Serkevičius. Europos berniukų rinktinei vadovauti buvo patikėta italui ir suomiui, o mergaičių rinktinei – Ispanijai atstovaujančiam serbui, bei lietuvei Linai Brazdeikytei.

O jau šį savaitgalį Kaune finišuos ketvirtasis Jr. NBA League turnyras Lietuvoje, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Jaunųjų krepšininkų turnyre mišriose komandose varžėsi berniukai iki 11 metų (U11) bei mergaitės iki 12 metų (U12).

Jr. NBA League čempionate, kaip ir NBA lygoje komandos buvo suskirstytos į 6 divizionus (pogrupius), kuriuose varžėsi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Marijampolės/Alytaus regionų komandos. Jr. NBA League varžybose kiekvienai dalyvaujančiai komandai priskiriamas NBA klubas ir ji rungtyniauja su tos ekipos aprangomis.

Į finalinį ketvertą pateko Sostinės KM – Hornets, Klaipėdos KM – Thunder, V. Knašiaus KM – Trail Blazers, Vilniaus KM – Cavaliers. Penktadienį po pusfinalių vyks parodomoji treniruotė, kurią ves buvęs Kauno Žalgirio krepšininkas Hanno Mottola, kuris į Lietuvą atvyksta specialiai dėl šio projekto.

JR. NBA LEAGUE RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS:

Gegužės 24 d. (penktadienis)
15:00 val.: Sostinės KM – Hornets v Klaipėdos KM – Thunder
17:00 val.: V. Knašiaus KM – Trail Blazers v Vilniaus KM – Cavaliers
18:30 val.: Parodomoji Jr. NBA programos treniruotė kartu su Hanno Motolla
Gegužės 25 d. (šeštadienis)
10:00 val.: rungtynės dėl III vietos
12:15 val.: rungtynės dėl I vietos
Finalinio ketverto varžybos vyks Krepšinio mokyklos Žalgiris salėje, Pašilės g. 41, Kaunas.


Šaltinis: Lietuvos moksleivių krepšinio lyga