ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:27 11:20

Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai neleidžia „šešėliui“ augti

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai ženkliai prisidėjo prie teigiamų pokyčių viešojo maitinimo sektoriuje – pastaruosius pusantrų metų minėtame sektoriuje, įvertinus visų Pridėtinės vertės mokesčio (toliau PVM) mokėtojų deklaruotą PVM prievolės augimą, papildomai deklaruota apie 4,5 mln. eurų PVM. Per dieną žaidime gyventojai vidutiniškai užregistruoja iki 10 tūkst. kvitų, iš viso Kvitų žaidime užregistruota 3,2 mln. kvitų.

„Stebint Kvitų žaidimo prizus laiminčių kvitų tendencijas, matome, kad gyventojai noriai registruoja už viešojo maitinimo paslaugas gautus kvitus – laimingieji kvitai gauti įsigijus dienos pietus, pavakarieniavus ar tiesiog trumpam užsukus puodeliui kavos su gabalėliu pyrago. Kaip ir pernai, VMI skiria daug dėmesio viešojo maitinimo sektoriui – tai viena iš prioritetinių mokesčių administratoriaus veiklos sričių, todėl džiugu, kad prie teigiamų pokyčių šiame sektoriuje prisideda ir Kvitų žaidime dalyvaujantys gyventojai. Vis dažniau paprašant kvito, o vėliau jį užregistruojant žaidime stebimas gyventojų pilietiškumas ir didėjantis sąmoningumas, kalbant apie poreikį prisidėti mažinant šešėlinės ekonomikos mastą“, – teigia VMI Kvitų žaidimo projekto vadovas Rolandas Puncevičius, pažymėdamas, kad išduotas fiskalinis kasos aparato kvitas patvirtina, jog pajamos apskaitytos tinkamai, o mokesčiai pasieks šalies biudžetą.

Paskaičiuota, kad žaidimo poveikis Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) prievolei viešojo maitinimo sektoriuje per mėnesį vidutiniškai siekia 275 tūkst. eurų. Remiantis šiais skaičiavimais, per laikotarpį nuo kvitų žaidimo starto 2017 m. pabaigoje iki 2019 m. balandžio (imtinai), įvertinus visų PVM mokėtojų deklaruotą PVM prievolės augimą, viešojo maitinimo sektoriuje papildomai deklaruota apie 4,5 mln. eurų PVM.

VMI atstovas taip pat primena, kad norint dalyvauti Kvitų žaidime, bilietu tampa ne mažesnės nei 1 euras sumos fiskalinis kasos aparatas kvitas, kuris gyventojui nieko papildomai nekainuoja. Praplėtus žaidime galinčių dalyvauti prekybos vietų sąrašą, fiskalinius kasos aparato kvitus galima registruoti už visas gautas paslaugas ar įsigytas prekes. Vienintelis apribojimas – žaidime nedalyvauja 6-ių didžiausių prekybos tinklų parduotuvėse išduoti kvitai.

Kvitų žaidime laimėjusiems ir laiku prizus atvykusiems atsiimti gyventojams išdalintas prizinis fondas siekia beveik 250 tūkst. eurų. Laimingųjų kvitų savininkai asmeniškai informuojami trumpąja SMS žinute, kvito registracijos lauke nurodytu mobiliojo telefono numeriu. R. Puncevičius primena, kad pametus registruotą kvitą ar pavėlavus laimėjimą atsiimti per tam tikrą laikotarpį, prizai grįžta į bendrą prizinį fondą.

Fiskalinių kasos aparatų kvitų pavyzdžius ir visą aktualią su Kvitų žaidimu susijusią informaciją galite rasti internete, adresu kvituzaidimas.vmi.lt. Dar 100 savaitinių prizų po 50 eurų laimėtojų bus paskelbti ir šiandien vakare per „Lietuvos ryto“ televiziją, nuo 18 val. 50 min., informacinės laidos „Reporteris“ metu.


Šaltinis: VMI