/A. Mončio namai-muziejus gegužės 18 d. kviečia į Muziejų naktį

A. Mončio namai-muziejus gegužės 18 d. kviečia į Muziejų naktį

Gegužės 18 d. Palangos miesto gyventojai ir svečiai kviečiami apsilankyti Antano Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga), kuriame akcija „Muziejų naktis“ vyks jau 15-ąjį kartą.

Programa:

14-22 val. – nuolatinėje ekspozicijoje Antano Mončio kaklo papuošalas (iš Sabinos Mončys rinkinio Berlyne). Pirmas ir paskutinis Muziejų nakties lankytojas papuošalą galės užsidėti.
19 val. – Algio Griškevičiaus fotografijų, tapybos bei skulptūrinių objektų parodos „Sankirtos“ atidarymas.
20 val. – Ričardo Šileikos poetiniai veiksmai.

Algio Girškevičiaus pastarojo meto kūrybą apibendrinanti paroda sumanyta kaip analitininis kūrybinių praktikų pristatymas. Puikiai meno gerbėjams žinomas autorius, rengiantis parodas tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, galėtų būti įvardintas kaip tarpdisciplininis menininkas. Tačiau, A. Griškevičiaus kūriniai kitokie nei tai, kas šiandien įprastai vadinama tarpdisciplininiu menu. Menininkas, dirbdamas skirtingomis priemonėmis (tapyba, fotografija, skulptūra,) nedekonstruoja šias meninės raiškos formas, bet išsaugo joms būdingiausius ir fundamentalius principus ir virtuoziškai jas sujungia idėjiniame, konceptualiame lygmenyje. A. Griškevičiaus kūrinių naratyvas, išaukštinantis meninės realybės ir siurealumo pirmenybę prieš tariamai objektyvią tikrovę, keliauja iš vienos raiškos medijos į kitą, vis pasipildydamas nuorodomis, paraleliniais pasakojimais bei išryškindamas vienokius ar kitokius akcentus. Tad parodoje galime stebėti ir analizuoti, kaip panaši problematika skirtingais aspektais gali atsiskleisti aliejinėje tapyboje, monochrominėje fotografijoje ar erdviniuose objektuose. O kartu ta skirtingų raiškų paletė išplečia menininką dominančių temų ir problemų lauką. Šitokia kūrybinė nuostata, kai nesiekiama efekto per priemonių dekonstravimą, itin įdomi, parodant jog klasikinės raiškos metodai savipakankami akcentuoti savitus ir specifinius pranešimus. A. Griškevičiaus tikslas yra ne neigti kitokias menines praktikas, bet pabrėžti kiekvienos disciplinos savitumą. Taip pat parodos metu būtų parodyti ir videofilmai, atskleidžiantys autoriaus kūrybinę virtuvę.

Paroda veiks iki birželio 23 d.

Parodą iš dalies remia Palangos miesto savivaldybė.


Šaltinis: Palangos miesto savivaldybė