/Klaipėdos SGD terminalas užtikrina beveik visą šalies dujų poreikį

Klaipėdos SGD terminalas užtikrina beveik visą šalies dujų poreikį

Palanki situacija tarptautinėse dujų rinkose prisideda prie aukščiausio Klaipėdos SGD terminalo veiklos efektyvumo nuo jo veiklos pradžios. Per pirmąsias gegužės mėn. dienas net 95 proc. Lietuvos vartotojus pasiekusių gamtinių dujų buvo patiektos iš Klaipėdos SGD terminalo.

Balandžio mėn. per SGD terminalą į Lietuvą patiektų dujų dalis sudarė 83 procentus visų į šalį importuotų dujų. Didžioji dalis jų – 92 proc. – buvo atgabentos iš Norvegijoje esančios dujų skystinimo gamyklos. Balandžio mėnesį SGD terminale buvo išdujinta apie 1,48 TWh dujų, tai yra 28,3 proc. daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

KN Klaipėdos SGD tarnybos vadovas Arūnas Molis pažymi, jog Klaipėdos SGD terminalo pajėgumų paklausą išaugino palanki situacija tarptautinėse rinkose. Jau keletą mėnesių išdujintos SGD savo kaina nukonkuruoja tolimais magistraliniais vamzdynais importuojamas dujas, tad dujas iš daugelio šaltinių galintys pirkti importuotojai naudojasi galimybe jų įsigyti pigiau didmeninėse rinkose.

„Galimybė įsigyti dujas atviroje rinkoje verslui leidžia itin lanksčiai reaguoti į pokyčius pasaulinėse rinkose, tad visoje Europoje jaučiamos tendencijos matomos ir mūsų šalyje. Matome, kad verslas šiuo metu aktyviai naudojasi galimybe dujas patiekti kuo pigiau, o KN, kaip SGD terminalo operatorė, užtikrina aukščiausius saugumo standartus bei efektyvias paslaugas mūsų infrastruktūros naudotojams“, – pažymi A. Molis.

Gegužės mėnesį SGD terminale planuojama priimti 4 didžiuosius dujovežius, kurie iš viso atgabens per 296 tūkst. kub. metrų SGD. Nuo šių metų pradžios Klaipėdos SGD terminalas įvairioms krovos operacijoms atlikti priėmė 12 dujovežių.


Šaltinis: Klaipėdos nafta