ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:02 1:24

Renato: „Visos rungtynės Lietuvoje yra tarsi finalas“

Žiemą „Kauno Žalgirio“ komandą papildęs 22-ejų metų brazilas Renato Matosas Lietuvoje jaučiasi vis geriau ir geriau, o tą puikiai įrodo ir išaugęs trenerių štabo pasitikėjimas. Paskutinėse trijose A lygos rungtynėse komandos vyriausiasis treneris Mindaugas Čepas pasitiki puolėju iš Brazilijos ir meta jį į aikštę nuo pat pirmų susitikimo minučių.

A lygoje futbolininkas kol kas sužaidė 7 susitikimus, per kuriuos aikštėje praleido 363 minutes ir įmušė vieną įvartį. Apie pirmuosius mėnesius Lietuvoje ir komandą Renato pasakojo Žalgiris.lt.

Kai atvykau į Lietuvą tikrai nebuvo lengva adaptuotis, nes oro temperatūros skirtumas, lyginant su Brazilija, čia buvo milžiniškas. Brazilijoje nuolat karšta, o kai atvykau į Lietuvą, čia buvo -8 laipsniai. Vis tik, prie to pripratau ir dabar džiaugiuosi, kad orai geresni“, – iš karto orų skirtumus apžvelgė legionierius.

Pasak greito ir techniško žaidėjo, klube jam yra suteikta viskas, ko tik reikia, o pati organizacija paliko įspūdį nuo pirmos dienos ir yra pajėgi kovoti dėl aukščiausių vietų.

Nuo pat pirmos akimirkos klube supratau, kad tai gera organizacija, su puikia struktūra. Manau, kad klubas turi visas sąlygas tam, kad kovotų dėl pirmos vietos. Neabejoju, kad turnyrinėje lentelėje galime kilti dar aukščiau“, – sakė Renato, žvelgdamas į turnyrinę lentelę, kurioje „Kauno Žalgiris“ po aštuonių turų žengia trečias ir nusileidžia tik Vilniaus „Žalgiriui“ ir Marijampolės „Sūduvai“.

Per pirmus penkis A lygos turus R.Matosas komandos schemose buvo tik atsarginis futbolininkas, tačiau nuo pergalingai pasibaigusių rungtynių su Vilniaus „Riteriais“ tapo startinės sudėties žaidėju ir joje žaidžia jau tris susitikimus iš eilės. Tiesa, brazilo sąskaitoje vis dar tas pats vienas į „Palangos“ vartus įmuštas įvartis.

Esu laimingas, kad pagaliau gavau šansą pradėti rungtynes startinėje sudėtyje, nes tikrai sunkiai dirbau, kad gaučiau tokią progą. Tiesa, dabar turiu dirbti dar sunkiau, kad žaisčiau dar geriau ir išlaikyčiau vietą aikštėje. Kol kas esu įmušęs tik vieną įvartį, bet treniruotėse sunkiai dirbu ir tikiu, kad tie įvarčiai ateis ir dar labiau padės komandai. Vis tik, svarbiausi yra komandos rezultatai ir trys taškai kiekvienose rungtynėse. Prieš kiekvienas rungtynes į aikštę einu galvodamas tik apie tai“, – teigė netrukus 23-ąjį gimtadienį švęsiantis žaidėjas.

Artimiausias A lygos rungtynes „Kauno Žalgiris“ išvykoje sekmadienį žais su šiemet namuose net 6:1 įveiktu „Palangos“ klubu. Vis tik, pasak Renato, pirmojo susitikimo rezultatą reikia pamiršti ir į aikštę žengti šviežiomis mintimis.

Nepaisydami paskutinių tarpusavio rungtynių rezultato, mes privalome žengti į aikštę taip, lyg tai būtų čempionato pabaiga. Privalome aikštėje atlikti savo darbą ir išsivežti tris taškus. Visai nesvarbu kiek jėgų pareikalaus šios rungtynės, bet mes į Klaipėdą vyksime tik pergalės. Apskritai, visos rungtynės Lietuvoje yra tarsi finalas, nes čia labai didelė konkurencija. Aikštėje vyksta daug kovos, visi yra labai atsidavę, todėl mes taip pat privalome būti pasirengę kautis“, – užbaigė anksčiau gimtojoje Brazilijoje ir Portugalijoje žaidęs R. Matosas.


Šaltinis: FK „Kauno Žalgiris“