ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:14 9:07

Utenoje įvyko paskutinė šio sezono „Aukime kartu“ stovykla (video)

Savaitgalį Utenos daugiafunkcinio sporto centro krepšinio aikštelėje ne tik skambėjo garsus juokas, spindėjo šypsenos, bet ir bumbsėjo krepšinio kamuoliai bei buvo gilinamos krepšinio žinios. Čia vyko paskutinė šio sezono „Aukime kartu“ treniruočių stovykla ir čia tris dienas plušėjo jaunosios krepšininkės iki keturiolikos metų iš visos Lietuvos.

„Mes jau praėjusiais metais norėjome šio projekto, tik mūsų merginų amžiaus grupė neatitiko reikalavimų. Prašė metus palaukti, tai šiemet puolėme nuo pat pradžių organizuoti ir tik dėl rungtynių tvarkaraščio gavosi taip, kad pas mus vyksta paskutinė stovykla.

Tokių projektų kuo daugiau, tuo geriau. Mergaitės susitinka iš visos Lietuvos, susipažįsta, ruošiasi toms pirmosioms rinktinės stovykloms. Man tai tobula. Čia yra ne tik pliusas, kad jos mokinasi, gauna kažkokių žinių, bet ir tarpusavio komunikavimas – jos čia turi progą susidraugauti, jos vėliau bendrauja per socialinius tinklus ir laukia tų rungtynių. Tai pirmas žingsnis į tą rinktinės tvirtumą“, – sakė Eglė Žigelytė, Utenos daugiafunkcinio sporto centro trenerė.

„Pradėjome paskutinę „Aukime kartu“ stovyklą, į kurią susirinko vienos iš stipriausių krepšininkių. Mus labai maloniai priėmė Utena, Eglės Žigelytės auklėtinės ir jų šeimos. Eglė jau prieš du metus buvo „užsisakiusi“ šią stovyklą, kad vyktų pas juos. Labai ačiū už tokias sąlygas, tokią areną. Kai kurios mergaitės gal būt pirmą kartą pateko treniruotis tokiomis sąlygomis. Ruošiamės pirmajai rinktinei.

Jau treti metai šis projektas vyksta tokiu formatu, kai atvykstančios mergaitės gyvena ne viešbutyje ar bendrabutyje, o priimančios komandos tėvelių šeimose. Tai labai pasiteisino. Šeimos labai susibendrauja, mergaitės labai susibendrauja. Iš esmės ir buvo toks tikslas – vienyti moterų krepšinio bendruomenę“, – teigė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Lietuvos krepšinio federacija iš viso organizuoja tris „Aukime kartu“ stovyklas Moksleivių krepšinio lygos komandų aikštelėse. Po jų vyksta mergaičių finalinis ketvertas ir organizuojama stovykla geriausiai pasirodžiusioms krepšininkėms. Jos metu būna atrinkta 12 žaidėjų, kurios atstovauja savo šalį tarptautiniame turnyre.


Šaltinis: LKF