/Vyrų rinktinės pasiruošimo etape – dvikovos su serbais ir ispanais

Vyrų rinktinės pasiruošimo etape – dvikovos su serbais ir ispanais

Likus penkiems mėnesiams iki Pasaulio taurės turnyro jau prasidėjo pasiruošimas būsimoms kovoms. Tiesa, ne krepšinio aikštelėje. Rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis paruošė pasirengimo planą planetoms pirmenybėms bei kartu su Lietuvos krepšinio federacija sudėliojo kontrolinių rungtynių tvarkaraštį.

Į pirmąją treniruočių stovyklą Palangoje lietuviai susirinks liepos 22 dieną, o pasirengimo cikle sužais 9 kontrolines rungtynes.

Pirmasis kontrolinis mačas vyks rugpjūčio 2 d. Pamplonoje, kur Lietuvos rinktinė susitiks su Ispanijos komanda. Lietuvoje rinktinė sužais du kontrolinius mačus – rugpjūčio 4 dieną su Suomijos rinktine Klaipėdoje ir rugpjūčio 12 dieną su Serbija Kaune. Pasiruošimo etapą lietuviai užbaigs Seule (Pietų Korėja), kur dalyvaus keturių komandų tarptautiniame turnyre ir susitiks su šeimininkais bei Angolos ir Čekijos rinktinėmis.

„Džiaugiamės, kad pavyko suderinti kontrolinių rungtynių tvarkaraštį ir pasiruošimo metu galėsime pasitikrinti jėgas su skirtingo stiliaus komandomis. Rungtynes pavyko priderinti prie mūsų treniruočių plano ir kaip jau minėjau ankščiau, gerą sportinę formą ir žaidimą reikės demonstruoti nuo pat turnyro pradžios. Turnyras Seule bus labai svarbus, nes galėsime aklimatizuotis ir prisitaikyti prie laukiančių sąlygų.

Dabar svarbiausia, kad žaidėjai būtų sveiki, išvengtų traumų ir jau pasibaigus sezonui galutinai nuspręsime, kiek jų kviesime į pirmąją stovyklą Palangoje“, – teigė Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

Pasaulio čempionato grupės kovas lietuviai žais Donguano mieste, o pirmoji dvikova lauks su Senegalo rinktine (rugsėjo 1 d.), antrose rungtynėse krepšininkai išmėgins jėgas su Kanados ekipa (rugsėjo 3 d.), o grupės kovas baigs akistata su Australijos rinktine (rugsėjo 5 d.).

LIETUVOS VYRŲ KREPŠINIO RINKTINĖS KONTROLINIŲ RUNGTYNIŲ TVARKARAŠTIS
Data Vieta Rungtynės
Rugpjūčio 2 Pamplona, Ispanija Ispanija – Lietuva
Rugpjūčio 4 Klaipėda, Lietuva Lietuva – Suomija
Rugpjūčio 10 Belgradas, Serbija Serbija – Lietuva
Rugpjūčio 12 Kaunas, Lietuva Lietuva – Serbija
Rugpjūčio 16 Espas, Suomija Suomija – Lietuva
Rugpjūčio 17 Espas, Suomija Rusija – Lietuva
Rugpjūčio 24 Seulas, Pietų Korėja Angola, Pietų Korėja, Lietuva, Čekija
Rugpjūčio 25 Seulas, Pietų Korėja Angola, Pietų Korėja, Lietuva, Čekija
Rugpjūčio 27 Seulas, Pietų Korėja Angola, Pietų Korėja, Lietuva, Čekija

Šaltinis: LKF