ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:15 5:12

Ž. Mardosaitė: mėgstamiausia aktorystės dalis yra ta būsena, kai gali „maudytis“ savo vaidmenyje

Šiandien, rubrikoje 10 klausimų aktoriui, LTnews.lt kalbina televizijos ir kino aktorę Žiedūnę Mardosaitę. Panevėžietė, išskirtinio vardo savininkė, Juozo Miltinio dramos teatro aktorė, „Stiklas ir burbuliukai“ įkūrėja. Pirmąjį kartą aktorę televizijos ekranuose galėjome išvysti daug žiūrovų liaupsių sulaukusiame seriale „Kam ta meilė“, vasarą pasirodys visų laukiamas antrasis šio serialo sezonas. Šiai dienai aktorę galima pamatyti bene populiariausiame lietuviškame seriale „Prakeikti“.

Tradiciška mintis – kaip viską suspėti? Atsakymas paprastas: kai nori, viskas pavyksta!

1. Didžiausia motyvacija darbe man yra …

Grįžtamasis žmonių ryšys. Gera, kai galiu įkvėpti žmones daryti tai, apie ką jie svajoja arba paskatinti išdrįsti žengti pirmą žingsnį savo svajonės link. Kai matau apčiuopiamą rezultatą iš savo auditorijos, man tai yra didžiausias įvertinimas ir motyvacija nesustoti dirbti toliau, žinant, kad tai veikia žmones ir skatina juos tobulėti.

2. Mėgstamiausia ir nemėgstamiausia aktorystės dalis

Mėgstamiausia aktorystės dalis yra ta būsena, kai gali „maudytis“ savo vaidmenyje. Ta magiška stadija, absoliutus duoto vaidmens suvokimas. Kai tau nebereikia vaidinti personažo, kai tu pats juo esi.

Atitinkamai nemaloniausia yra tada, kai tu nesupranti apie ką vaidini. Tuomet gaunasi ryškus melas. Nepatinka meluoti būnant scenoje ar besifilmuojant aikštelėje.

3. Ar kada buvo taip, kad ilgą laiką tiesiog negalėjote “išeiti iš vaidmens” ?

Ilgą laiką žmonių buvau gretinama su Liucės vaidmeniu iš „Kam ta meilė“. Kai tuo gyveni filmavimo aikštelėje pusę metų, beveik kiekvieną dieną, norom nenorom pati pradedi elgtis kaip personažas. Teko ilgai aiškinti žmonėms kokia esu iš tikrųjų, bet vėliau supratau, kad ir pačiai kartais sunku atskirti kur kalba Liucė, o kur Žiedūnė. Šis personažas man labai artimas.

4. Kaip atmintinai išmokstate tiek daug teksto?

Mokytis daug nereikia, kai žinai apie ką kalbi.

5. Juokingiausia situacija su gerbėjais. (Pvz. kai žiūrovai jus per daug sutapatina su jūsų tuo metu kuriamu personažu, kai gerbėjai persistengia…)

Buvo linksmas įvykis sporto klube. Seriale „Kam ta meilė“ mano personažas kompleksuoja dėl antsvorio ir sykį nuėjusi išsipirkti abonemento į sporto klubą, administracijoje susilaukiau replikos „Na, kam jums sportuoti, paskui juk vaidmeniui netiksit“. Nežinojau kaip reaguoti. Gyvenime nesijaučiau labai stambi, bet po šio įvykio rimtai pradėjau galvoti apie savo kūno sudėjimą…

6. Ar yra tekę vaidinti priešingos lyties atstovą? Jei taip, kaip sekėsi?

Studijų laikais teko vaidinti mažą berniuką ir aklą senį. Tuo metu šių personažų kūrimo procesas buvo sudėtingas, bet dabar su malonumu priimčiau tokį iššūkį ir norėčiau profesionaliai suvaidinti vyriškos lyties atstovą.

7. Sakoma, kad darbo į namus “parsinešti” negalima. Ar tai galioja aktorystei?

Aktoriai yra itin ekspresyvūs emocijų žmonės. Pati gyvenime stengiuosi nevaidinti, labai pasiilgstu nuoširdumo ir atvirumo, bet gal šis aktorių noras būti atviriems ir yra ta savybė, kurią jie „parsineša“ į buitį ir su ja gyvenime jį supantys aplinkos žmonės turi susigyventi. Tai profesijos detalė nuo kurios tu „nepabėgsi“ ir ryškios emocijos tampa neatsiejama tavo gyvenimo dalimi.

8. Aš to niekada teatre, kine nedaryčiau…

Bijau sakyti, kad daryčiau viską… Bet nesugalvoju nieko, ko negalėčiau… Jeigu tu žinai dėl ko tai darai – nebelieka jokių pasiteisinimų to nedaryti…

9. Ar yra specialūs pratimai, padedantys įsijausti į naują vaidmenį, jį prisijaukinti, suprasti?

Kiekvienas aktorius atranda savo metodus. Bet kuriuo atveju turi pažinti ir pamilti savo kuriamą personažą.

10. Kas, jei ne aktorius?

Turbūt bučiau mokytoja. Mėgstu padėti žmonėms, juos motyvuoti, džiaugtis rezultatais kartu su jais, o sritis čia jau nebesvarbi….


LTnews.lt dėkoja Žiedūnei Mardosaitei už atsakymus.


Autorė: Toma Beržonskienė