/LTEC ekspertai teisėsaugos pareigūnus moko nuotoliniu būdu

LTEC ekspertai teisėsaugos pareigūnus moko nuotoliniu būdu

Lietuvos teismo ekspertizės centre (LTEC) pradėti rengti nuotoliniai mokymai pasiekia plačią specialistų auditoriją ir leidžia operatyviai supažindinti su ekspertų darbo naujovėmis.

„Nuotoliniai mokymai buvo parengti, remiantis Europos šalių partnerių gerąja praktika, – pažymi teisingumo ministras Elvinas Jankevičius. – Jau pirmieji Lietuvos teismo ekspertizės centro bandymai informacinių technologijų pagalba skleisti pažangią patirtį teisėsaugos pareigūnams parodė, kad tai patogu, sutaupo lėšų ir laiko, padeda operatyviai atsakyti į iškylančius klausimus“.

Mokymuose pristatomi LTEC ekspertų atliekami tyrimai, analizuojami jų ypatumai, supažindama su naujausiais tyrimų metodais bei technologinėmis naujovėmis.

Kovo mėnesį šešių dienų nuotoliniai mokymai rengiami ikiteisminio tyrimo pareigūnams, prokurorams bei teisėjams. Patyrę ekspertai skaitys paskaitas apie dokumentų, rašysenos ir lingvistikos, narkotinių medžiagų bei kitas ekspertizes.

Pasak LTEC direktoriaus Giedriaus Mozūraičio, pernai surengtuose mokymuose dalyvavo apie 1500 ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokurorų ir teisėjų. Lietuvos teismo ekspertizės centro ekspertai savo patirtimi dalijosi ir su ES šalių kolegomis.

Kasmet LTEC atlieka 34 rūšių ekspertizes ir iš viso – apie 3 200 ekspertinių tyrimų. Pastaraisiais metais dažniausiai atliekami narkotinių medžiagų tyrimai.


Šaltinis: Teisingumo ministerija