/Buvęs Vilniaus vandenų vadovas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Buvęs Vilniaus vandenų vadovas pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo

Pirmadienį Lietuvos apeliacinis teismas, panaikinęs Vilniaus apygardos teismo 2015 m. lapkričio 23 d. nuosprendį, pripažino kaltu dėl kyšininkavimo buvusį bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovą D. Norkų. Teismas paskyrė jam trejų metų laisvės atėmimo bausmę ir atidėjo jos vykdymą dvejiems metams, įpareigojant nuteistąjį dalyvauti elgesio pataisos programoje. Taip pat teismas nusprendė išieškoti iš D. Norkaus konfiskuotino turto už daugiau nei 14 300 eurų.

Baudžiamąją bylą teisminiam nagrinėjimui Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdyba kartu su bylą kontroliuojančiais prokurorais perdavė dar 2013 metais. Joje bendrovės „Vilniaus vandenys“ buvęs generalinis direktorius D. Norkus kaltintas kyšio reikalavimu iš įmonės, teikusios paslaugas „Vilniaus vandenims“, direktoriaus A. Č. už tai, kad minėtai įmonei būtų grąžinti uždelsti „Vilniaus vandenų“ įsiskolinimai už suteiktas paslaugas. Teismas konstatavo, kad D. Norkaus gauto kyšio suma siekė daugiau kaip 14 tūkst. eurų.

Ši byla teismuose nagrinėta ne vieną kartą – Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2018 m. balandžio 5 d. tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro kasacinį skundą ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka.

Tuometinė LAT teisėjų kolegija atsižvelgė į prokuroro kasaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Apeliacinis teismas ne iki galo išnagrinėjo teismui pateiktus D. Norkaus pokalbių įrašus. Kolegija panaikino Lietuvos apeliacinio teismo 2017 m. birželio 16 d. nutarties dalį, kuria atmestas Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro apeliacinis skundas dėl kaltinimo D. Norkui reikalavus kyšio iš A. Č. ir kyšio priėmimo iš A. Č. ir R. Č., ir šią bylos dalį perdavė Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti iš naujo.

Vilniaus apygardos teismas 2015 m. išteisino D. Norkų dėl kyšio reikalavimo ir kyšio priėmimo iš A. Č. Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, nesutikdamas su nuosprendžiu, jį apskundė apeliacine tvarka. Lietuvos apeliaciniam teismui 2017 m. birželio mėn. atmetus apeliacinį skundą, Vilniaus apygardos prokuratūra pateikė kasacinį skundą.

Šis nuosprendis įsiteisėja priėmimo dieną, tačiau gali būti skundžiamas kasacine tvarka.


Šaltinis: STT