ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:15 4:04

Ana ir Pavelas Šmurjevai: puikus duetas ne tik namuose, bet ir darbe

Kiek daug aplink istorijų ir šeimų, apie kurias rašo knygas ir kuria filmus. Kiek daug įkvepiančių santykių, kurių ekspromtinių scenarijų mes galime tik pavydėti. Tačiau lygiai tiek pat ir tokių istorijų, kurių pavydėjom, o jiems tiesiog nepasisekė. LTnews.lt straipsnio herojų santykių istorijoje yra tai, kuo galime tyliai pasidžiaugdami pavydėti, ir tai, ko galime pasimokyti.

Šiandien LTnews.lt kalbina Aną ir Pavelą Šmurjevus, pasakoja apie įdomią susipažinimo istoriją, darbus ir kasdienybę susilaukus sūnaus Emilio. Nepastebėti jų neįmanoma, tiek kalbat apie išvaizdą, tiek apie jų tarpusavio santykius. Ana ryški, smulkaus sudėjimo, garbanota raudonplaukė, Pavelas – tamsaus gymio, barzdotas vyriškis. Žiūrint į šią porą susidaro nuomonė, kad jie vienas kitą pamilo ne prieš kelis metus, o ką tik. Jų jausmai nėra perdėti, nėra paaugliškai nepatikrinti ir naivūs. Žvilgsnių, rūpesčio nesuvaidinsi, o jei ir pavyks, tai neilgam. Darbų netrūksta, kartu jie yra puikus darbinis ir šeimyninis duetas.

Straipsnio herojų sėkmę lemia požiūris, nusiteikimas ir nebijojimas rizikuoti. Tai įrodo jų susipažinimo istorija. Pirmasis pasimatymas įvyko Paryžiuje, Pavelas labai paprastai paklausė: „Ana, ką veiki savaitgalį, gal nori kartu nuskristi į Paryžių?“. Nebuvo galvojama pasiseks ar nepasiseks. „O ką mes prarastume? Nieko!– prisiminimais dalinasi vyriškis. Tuo tarpu Ana yra dėkinga Pavelui už tokią avantiūrą, tai vadindama tiesiog pasaka, kurią galės papasakoti vaikams ir anūkams.

Antrasis pasimatymas vyko jau Lietuvoje, tačiau ne ką mažiau įspūdingas. Tik Pavelui spėjus nusileisti oro uoste, pora nusprendė, kad abu nori pasidaryti tatuiruotes, su vienas kito vardu. „Vėlus metas, naktis, skambinam draugui, jis aišku jau nebe darbe, bet pakviečia į namus. Atsiunčia adresą. Nuvažiuojam. Ir pasidarom“ – prisimena Ana. Dabar jos kūną puošia dar viena tatuiruotė su keliomis įsimintinomis datomis: Anos gimimo diena, poros susipažinimo data, vestuvės, sūnaus gimimo diena. Kol moteris vardina datų reikšmę, Pavelas juokdamasis priduria: „Čia toliau gal kitas vyras bus, tai dar vieną datą pridės ir taip eis tolyn, tolyn …“. Abu vienbalsiai, kaip susitarę teigia, kad to niekada nebus. Jei kas ir nutiktų, tai gyvenimo istorija, kurios negalima išbraukti ir reikia gerbti kartu praleistą laiką.

Poros sužadėtuvės įvyko Graikijoje. Vakarinio pasivaikščiojimo su draugais metu, Ana parduotuvės vitrinoje pamatė įspūdingo grožio žiedą. Kol su drauge aptarinėjo patikusį žiedą, Pavelas šį nupirko ir priklaupęs viduryje gatvės pasipiršo Anai. Grįžusios į Lietuvą moters laukė kitas žiedas, ir antros, dar tikresnės piršlybos.

Atostogų sumažėjo, bet darbinių kelionių tik padaugėjo. Ana ir Pavelas – profesionalūs vestuvių fotografai, dirbantys tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Vieną savaitgalį juos gali sutikti Vilniuje ar Šiauliuose, kitą – Tenerifėje, Sicilijoje, Monake, Belgijoje ar kitose pasaulio šalyse. Darbo metu jie tampa ne tik fotografai, bet ir jaunųjų draugai, psichologai. Savo darbe Ana ir Pavelas sutinka daug skirtingų porų, juokais save vadindami vestuvių eskpertais. „Šiais metais fotografavom porą, jie iš karto pasirodė tokie keisti, nes po ceremonijos net nepasveikino vienas kito. Kažin kaip jiems seksis gyventi santuokoje?“, – prisiminimais dalinasi menininkai. Kiekvienais metais pasitaiko ir tokių atvejų, kai nors vienos vestuvės nesulaukia nuotraukų, tiesiog išsiskiria. Nemažai yra tokių, kurie šiuos fotografus samdo tik dėl jų žinomumo, ir tokių, kurie jų darbus tiesiog įsimylėję. Bet kokiu atveju meilės darbui nenuslėpsi, tą patvirtina rezultatas. Šiuo metu Aną ir Pavelą galima sutikti Azorų salose, kur pora veda fotografijos mokymus.

Laimingi tėvai, toks apibūdinimas puikiai tinka Šmurjevų šeimai. Po tiek kelionių, sužadėtuvių ir žinoma vestuvių, ateina laikas vaikams. Ana pastojo pačiu tinkamiausiu laiku, kada gimdyti reikėjo vestuvių sezonui pasibaigus, o iki tol galėjo sėkmingai dirbti. Kai pora atsuka laiką atgal, rodos, viskas buvo taip lengva, užteko jėgų ir entuziazmo, noro. Matyt ta atsakomybė ir laukimas vedė į priekį. Kuomet besilaukiančios draugės jautėsi blogai, silpnai, jas pykino – Ana džiaugėsi, kad nejaučia jokių nėštumo simptomų. Prieš gimstant Emiliui Pavelas buvo pasiruošęs visą techniką filmavimui, fotografavimui, kaip ir dera fotografų šeimynai. Pora norėjo kūdikio gimimą įamžinti, suretušuoti nuotraukas, sutvarkyti ir kitiems parodyti. Prasidėjus gimdymui tokios mintys buvo atidėtos į šalį, galiausiai Ana su Pavelu apie tai net pamiršo. „Kada mes visi trys iš laimės apsikabinę verkėme, gydytojas sako – jūs bent nusifotografuokite visi kartu“ – pasakoja vyras, – tada ir prisiminėm kampe stovinčią techniką“.

Šiandien Emilis jau didelis, rimtas vienerių metų vyras, kurį tėveliai vežasi kartu visur, kur tik gali. Kai tokios galimybės nėra, sūnus paliekamas senelių priežiūrai. Porą ramina tai, kad seneliai sūneliu pasirūpina ne ką prasčiau už juos pačius. Užaugusį Emilį Ana ir Pavelas žada išmokyti fotografijos paslapčių, nesvarbu ar jis pasirinks ar ne šią profesiją. „Bet jei jis visgi sumąstytų tapti fotografu, tai gal jis bus pats jauniausias Lietuvoje?“ – juokiasi pašnekovai. O iki tol, Emilis kartu su tėveliais dalyvauja susitikimuose su klientais, įvairiuose kituose darbuose ir visiškai šiems netrukdo.

Ana ir Pavelas skaitytojams linki nebijoti spontaniškumo: „Jei širdis jaučia – rizikuokite. Jei surizikuosite, kad ir vykti į kitą pasaulio kraštą tik pasimatymui – gali būti, kad būsite laimingi visą likusį gyvenimą“. Laimingi jūs, šeima ir aplinkiniai, o visa kita sėkmingai klostysis savaime.


Autorius: Toma Beržonskienė