ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:07:31 6:33

J. Jankevičius apie darbo pasiūlymą: „Dar niekada taip nesidžiaugiau žmogaus nepasiuntęs velniop“

Jau kovo 1–3 d. Vilniuje viešėsiančius bene geriausius pasaulyje magus „The Illusionists“ „Siemens“ arenos scenoje lydės humoristas Justinas Jankevičius. Kad geriau įsijaustų į laukiantį vaidmenį, susipažinti su didžiaisiais magijos meistrais Lietuvos pramogų pasaulio žvaigždė nuvyko į Vieną ir tapo vienu pirmųjų lietuvių, pamačiusių pelningiausią šou Brodvėjaus istorijoje „The Illusionists: Direct from Broadway“.

Vienintelė iliuzija, kurią moku, tai pradanginti penkis cepelinus per dvi minutes. Bet kaip ir su cepelinais, taip ir su magija – mėgstu būti tas, kuris ja mėgaujasi, o ne tas, kuris ją gamina. Todėl labai džiaugiuosi, kad galėsiu dar tris kartus pamatyti šį šou“, – grįžęs iš Vienos sakė J. Jankevičius.

Negana to, žinomas vyras prisipažino, kad jo bei „The Illusionists“ pažinties istorija prasidėjo gana komiškai. „Skamba man vieną dieną telefonas: kažkoks nežinomas numeris iš velniai žino kokios šalies. Galvoju: „Justinai, pagaliau ir iš tavęs kažkas bandys telefonu išvilioti pinigų Afrikos princui išgelbėti“. Pakeliu ragelį. Kažkoks anglakalbis vyras siūlo tapti „The Illusionists“ pasirodymo vedėju Vilniuje. Įtartina? Įtartina. Kalbuosi su juo ir laukiu, kada jis prašys pervesti kokį nors „depozitą“. Neprašo. Galiausiai nieko per daug nesitikėdamas sutinku. Kiek vėliau paskambina mano lietuvis bičiulis ir sako: „Tai kalbėkimės apie reikalus“. Pasirodo, tas anglakalbis vyras buvo ne telefoninis sukčius, o geriausio ir pelningiausio Brodvėjaus iliuzijų šou prodiuseris. Dar niekada taip nesidžiaugiau žmogaus nepasiuntęs velniop“, – smagią istoriją prisimena humoristas.

Apsilankęs „The Illusionists“ šou Vienoje ir asmeniškai susipažinęs su iliuzionistais J. Jankevičius tik įsitikino, kad nieko bendro su sukčiavimu jie neturi. „Kaip žmogus, jau matęs „The Illusionists“ pasirodymą, galiu pasakyti, kad tie žmonės yra žiauriai kieti. Profesionalai, kurie kiekvieną savo judesį scenoje yra nugludinę iki budistų vienuolių tobulumo. Nuo tada, kai mačiau jų pasirodymą, jau praėjo šiek tiek laiko, tačiau emocijos vis dar išliko. Kažkas nerealaus, – tikina J. Jankevičius. – Vienas žmogus sąmoningai ir tyčia vos nežuvo ant scenos. Tai man iš karto patiko. Bet nekenčiu žmonių, kurie atskleidžia filmų ar pasirodymų detales, todėl daugiau nieko nesakysiu.“

J. Jankevičius prisipažino, kad „The Illusionists: Direct from Briadway“ yra pirmasis tokio aukšto lygio magijos šou, kuriame jam teko būti. „Iki šiol įsivaizdavau, kad magija, tai kai išsirenki kortą iš kaladės ir tada ji atsiranda tavo kišenėje. Tai taip pat smagu, tačiau dabar supratau, kad magijos šou yra tai, kas palieka tave nustebusį, sužavėtą ir su skyle sąmonėje, nes nesuvoki kas ką tik įvyko“, – šypsosi jis.

Pirmą kartą Lietuvoje viešėsiančią „The Illusionists“ komandą sudaro 8 iliuzijos meistrai, sugebėję pakartoti ir netgi pagerinti tokių magijos dievų kaip Harry‘io Houdinio ar Davido Copperfieldo triukus. Scenoje žiūrovus stebina magijos meistras Luisas De Matosas, apgaulės meistras Jamesas More, nepamirštamasis Enzo, išsivadavimo asas Andrew Basso, manipuliuotojas Yu Ho-Jinas, išradimų specialistas Kevinas Jamesas bei greitojo persirengimo žinovai Sosas ir Victoria.