/Konsoliduoti gydymo įstaigų pirkimai pernai leido sutaupyti 130 tūkst. eurų

Konsoliduoti gydymo įstaigų pirkimai pernai leido sutaupyti 130 tūkst. eurų

Naujausiais Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis, mūsų šalies gydymo įstaigos pernai sutaupė 20 proc. pirkimams skirtos sumos, kuomet vaistus, kanceliarines prekes, kompiuterius ir kitus pirkinius pirko per CPO.lt katalogą. Tai yra jos išleido beveik 130 tūkst. eurų mažiau. Atskiros įstaigos dėka konsoliduotų pirkimų prekes įsigijo iki 70 proc. pigiau.

Praėjusiais metais įvyko proveržis. Štai, jei 2017 metais gydymo įstaigos vykdė 3 konsoliduotus pirkimus, tai pernai – net 27 konsoliduotus pirkimus. Tai išties reikšmingas rezultatas, kuris, tikimasi įgis pagreitį ir padės racionaliau naudoti įstaigoms skirtas lėšas. Ne tik dėl to, kad tai patogu ir racionalu. Konsoliduotų pirkimų skaičius turėtų augti ir dėl to, kad tai vienas iš gydymo įstaigų vadovų veiklos vertinimo rodiklių.

Tad SAM kviečia visas gydymo įstaigas naudotis galimybe sutaupyti ir užtikrinti skaidrų valstybės biudžeto lėšų naudojimą.

Gydymo įstaigos konsoliduotai dažniausiai perka kanceliarines prekes, biuro įrangą bei vaistus. Praėjusiais metais daugiausia – trečdalis lėšų, t. y. 9,7 tūkst. Eur. – sutaupyta perkant kompiuterius ir kitą biuro įrangą. 23 proc. (10 tūkst. Eur.) mažiau nei planuota kainavo kanceliarinės prekės. Kiek mažiau – 4 proc. nuo numatytos sumos, t. y. 106 tūkst. Eur. – pavyko sutaupyti centralizuotai perkant vaistus.

Didžiausios ekonomijos pavyko pasiekti Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centrui – jų pirktų prekių kaina dėl konsoliduotų pirkimų sumažėjo daugiau nei 70 proc. Respublikinei Klaipėdos ligoninei perkant spausdintuvą pavyko sutaupyti daugiau nei pusę tam skirtos sumos. Perpus išlaidos kanceliarinėms prekėms sumažėjo ir Raseinių psichikos sveikatos centrui. Vilniaus miesto klinikinės ligoninės išlaidas kanceliarinėms prekėms pavyko sumažinti daugiau nei 30 proc., trečdalį skirtos sumos pavyko sutaupyti ir Kelmės ligoninei perkant kompiuterį.

SAM primena įstaigoms, kad jau sudarytas asmens higienos (sauskelnių ir kt.) gaminių katalogas ir kviečia juo aktyviai naudotis organizuojant šių prekių viešuosius pirkimus.


Šaltinis: SAM