/Šventiniame TEISMAI.LT numeryje, skirtame Lietuvos teismų 100-mečiui paminėti, dėmesys reikšmingiausiems šalies ir teismų istorijos bei dabarties įvykiams!

Šventiniame TEISMAI.LT numeryje, skirtame Lietuvos teismų 100-mečiui paminėti, dėmesys reikšmingiausiems šalies ir teismų istorijos bei dabarties įvykiams!

Aktualiojo interviu rubrikoje apie teismų nueitą kelią ir įveiktus iššūkius kalbamės su Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku Rimvydu Norkumi, teigiančiu, kad „Pasitikėjimas teismais sugrąžintas“.

Apie tai,  kaip per 25 m. šalyje keitėsi Lietuvos Konstitucinio teismo vaidmuo ir koks jis yra šiandien, kalbamės su šio teismo pirmininku prof. dr. Dainiumi Žalimu, pabrėžiančiu, kad iš Konstitucinio Teismo šiandien galima tikėtis neformalaus teisingumo.

Valstybės šimtmečio proga kviečiame skaityti išskirtinį interviu su profesoriumi Vytautu Landsbergiu – apie valstybingumą, laisvę, tėvynę, svajones ir svarbiausius darbus, kuriuos dar siekia nuveikti. Profesorius įsitikinęs – „Teisybė ir teisingumas – tai jausmas. Kaip ir tėvynė. Arba turi ją širdyje, arba ne“.

Istorikui Gediminui Kulikauskui uždavėme svarių klausimų apie lietuvių būdo bruožus. Ar lietuviai – versli tauta? Kas prisidėjo prie mūsų nacionalinio charakterio formavimosi? Kokia yra mūsų tautos identiteto ateitis? Daugiau apie tai – straipsnyje „Istorikas Gediminas Kulikauskas: „Laisvė mums tapo vienu sunkiausių išbandymų“.

Žurnale grįžtame į 1988-uosius ir prisimename istoriją, bylojančią apie teisėjų drąsą ir ryžtą sprendimus priimti objektyviai ir nešališkai. Kokį žygdarbį Lietuvos teisėjai padarė nepabijoję pasipriešinti sovietų valdžiai? Pasakojimas straipsnyje „Bananų baliaus“ istorija“.

Taip pat šiame žurnale kviečiame skaityti interviu su vienu žymiausių kūrybingumo ekspertų Tomu Ramanausku, kurio klausiame – kodėl kūrybingumo galia tokia ryški XXI a.? Kaip nepasimesti socialinių medijų apsuptyje ir surasti savo laimės receptą?

Apie pagalbą ir netradicinį požiūrį į nuteistuosius pasakoja Milda Bliumenzonienė, kurios teikiama pagalba nuteistiesiems įvertinta labiausiai šaliai nusipelniusių moterų šimtuke. Apie tai skaitykite straipsnyje „Milda Bliumenzonienė: „Kiekviename nuteistajame svarbu įžvelgti žmogų“.

Interviu su garbingą apdovanojimą už nuopelnus Lietuvos teismų sistemai gavusiu prof. Pranu Kūriu, teisėjo mantijos istorija, 10 įdomiausių teismų istorijos faktų nuo viduramžių iki šių dienų – tik žurnale TEISMAI.LT!

Žurnalą atsisiųsti galite čia, elektroninę versiją skaityti rasite čia.

Malonaus skaitymo!


šaltinis: LAT