/Kaune treniravęsi Danijos krepšinio talentai liko sužavėti „Žalgirio“ organizacija (VIDEO)

Kaune treniravęsi Danijos krepšinio talentai liko sužavėti „Žalgirio“ organizacija (VIDEO)

Praėjusio sezono pabaigoje Kauno „Žalgirio“ pradėtas glaudus bendradarbiavimas su Danijos krepšinio federacija ir Holbeko mieste įsikūrusia „Stenhus“ krepšinio akademija ir toliau duoda vaisių. Praėjusią savaitę Lietuvoje viešėjo net 47 svečiai iš Danijos, kurie Kaune sudalyvavo keturių dienų treniruočių stovykloje.

Į Kaune vykusią krepšinio stovyklą atvyko net dvi vaikinų bei viena merginų komandos. Lietuvos krepšinio specialistų Manto Šerniaus ir Dariaus Sirtauto prižiūrimi jaunieji Danijos krepšininkai ne tik išbandė aukščiausio lygio treniruočių sąlygas Kauno „Žalgirio“ arenoje, bet ir draugiškose rungtynėse patikrino jėgas su „Žalgirio“ ir „Žalgirio“ krepšinio mokyklos auklėtiniais.

Paskutinę stovyklos dieną treniruotę danams pravedė ir „Žalgirio“ fizinio parengimo treneris Justinas Grainys, kuris vos tik grįžęs iš Podgoricos kibo į darbus su svečiais iš Skandinavijos.

„Ši stovykla yra viena iš sudedamųjų projekto dalių. „Žalgirio“, „Stenhus“ krepšinio akademijos ir Danijos krepšinio federacijos bendradarbiavimas turi abipusės naudos, nes danai gali treniruotis su „Žalgirio“ sistemos treneriais, praplėsti savo akiratį, o Lietuvos specialistams taip pat naudinga prisiliesti prie kitos kultūros krepšininkų bei pirmiems susipažinti su šios šalies krepšinio talentais“, – kalbėjo projekto koordinatorius Gediminas Navickas.

Sudarytomis sąlygomis ir galimybe tobulėti su krepšinio treneriais iš Lietuvos džiaugėsi ir „Stenhus“ akademijos vadovas Jesperas Sorensenas.

„Ši šauni idėja kilo Gediminui Navickui, kurio brolis Karolis yra badmintono treneris Danijoje. Mums visada patinka atvykti į Kauną, tai nuostabus miestas, o jaunieji mūsų krepšininkai gali iš arti pamatyti aukščiausio lygio krepšinio sąlygas. Tai puiki patirtis mums ir ypač mūsų jauniesiems krepšininkams“, – teigė ne pirmą kartą Kaune lankęsis J.Sorensenas.

Lietuvoje viešėjo ir Danijos vyrų rinktinės treneris Erezas Bittmanas, treniravęs pagrindinę „Stenhus“ akademijos jaunuolių komandą.

Tai ne pirmoji „Žalgirio“ ir danų bendra iniciatyva. Vasarą Danijoje buvo surengta „Žalgiris Invitational Camp“ stovykla, o Lietuvoje su „Žalgirio“ dublerių komanda sportuoja 17-metis Danijos talentas Louisas Stormarkas.


Šaltinis: VšĮ „Žalgirio krepšinio centras“