ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:27 8:37

Euro grupė ir ECOFIN – dėmesys Europos stabilumo mechanizmui, pinigų plovimo bei PVM sukčiavimo prevencijai

Spalio 1-2 dienomis finansų viceministrė Miglė Tuskienė Liuksemburge dalyvaus Euro grupės ir Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos (ECOFIN) posėdžiuose.

Euro grupėje bus aptariami klausimai, susiję su Europos stabilumo mechanizmo (ESM) reforma –  naudojamų finansinių instrumentų peržiūra, jų tobulinimo galimybės, ESM vaidmuo finansinės paramos programose. Posėdžio metu taip pat bus apsikeista nuomonėmis dėl stabilizavimo funkcijos, kaip papildomos priemonės krizių metu, stiprinimo galimybių.

„ESM prevenciniai finansiniai instrumentai turėtų būti ne tik patrauklūs, bet ir turėti aiškius tinkamumo kriterijus. Jais galėtų pasinaudoti tik tvarią ekonomiką turinčios ES šalys, o kitos valstybės narės galėtų prašyti finansinės paramos pagal ESM ekonominio koregavimo programą. Palaikome stipresnį ESM vaidmenį finansinės paramos programose, tačiau funkcijas reikia aiškiai apibrėžti, kad būtų išvengta ESM ir kitų ES institucijų funkcijų dubliavimo“, – sako finansų viceministrė M. Tuskienė.

ECOFIN posėdyje Europos Komisija pristatys pasiūlymą dėl Europos priežiūros institucijų galių stiprinimo pinigų plovimo (AML) klausimais. Šiuo pasiūlymu siekiama stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija tarp prudencinės priežiūros ir AML priežiūros institucijų.

Taip pat posėdžio metu bus tęsiamos diskusijos dėl bendrojo atvirkštinio apmokestinimo mechanizmo (BAAM) taikymo PVM srityje. Minėta priemone būtų nukrypstama nuo bendros PVM sistemos, siekiant kovoti su mokesčių vengimu, PVM sukčiavimu. Valstybės narės svarstys kompromisinį šio mechanizmo siūlymą, kuriame nustatyti griežti taikymo kriterijai.

ECOFIN posėdyje taip pat bus aptartas 2018 m. Europos semestras bei tvirtinamos pozicijų gairės, skirtos G20 finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų susitikimui, kuris spalio mėnesį vyks Balyje, Indonezijoje.


Finansų ministerija