ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:12 2:12

ŠMM teikia pagalbą savivaldybėms renovuojant darželius ir kuriant naujas grupes

Pixabay.com nuotrauka

Švietimo ir mokslo ministerijoje dirba darbo grupė, kuri iki šių metų pabaigos peržiūrės ikimokyklinio ugdymo auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo nuostatas ir pasiūlys priemones darbo sąlygoms gerinti, praneša ministerija reaguodama į šiandien paskelbtas Valstybės kontrolės išvadas dėl ikimokyklinio ugdymo.

Taip pat, atsižvelgus į šiuo metu ministerijos užsakymu atliekamą ES šalių ir Lietuvos savivaldybių ikimokyklinio ugdymo finansavimo analizę, bus  pateiktos 3 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo finansavimo modelių alternatyvos.

„Naujas – etatinis – mokytojų darbo apmokėjimo modelis, įsigaliojęs nuo šių metų rugsėjo 1 d., nepakeitė ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų užmokesčio skaičiavimo sistemos, nes jiems jau ir iki šiol galiojo etatinis darbo apmokėjimas. Darbo užmokestis jiems mokamas valstybės lėšomis, tačiau kai kurios savivaldybės taip pat prisideda, nes ikimokyklinis ugdymas yra savarankiška savivaldybių funkcija“, – švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Dėl to, kad savivaldybės savarankiškai rūpinasi ikimokykliniu ir priešmokykliniu ugdymu, iki šiol nebuvo sukurta vieninga darželių kokybės vertinimo sistema. Dabar ŠMM Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra pradėjo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo kokybės vertinimo sistemos kūrimo darbus, ji bus įdiegta iki 2022 metų.

Taip pat ministerija iniciavo ES lėšomis finansuojamą projektą, kurios metu numatoma modernizuoti 50 vaikų darželių ir sukurti 2 tūkst. naujų vietų vaikams. Projekto vertė – 20 mln. eurų, jį planuojama įgyvendinti iki 2022 m.

Švietimo ir mokslo ministerija, matydama didžiulį ikimokyklinio ugdymo vietų poreikį šalia sotinės įsikūrusiose gyvenvietėse, jau nuo 2012 m. steigia naujas darželių grupes Vilniaus regione. Dabar tokių grupių yra 40, iš jų 2 duris atvėrė šį rugsėjį, dar 3 atsidarys artimiausiu metu. Iš viso ministerijos įsteigtas ikimokyklinio ugdymo grupes lanko  beveik 700 vaikų.


Šaltinis: ŠMM