ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:12 3:58

Oskaro Koršunovo „Vestuvės“ sužavėjo Minsko publiką

Pixabay.com nuotrauka

Rugsėjo 25-26 dienomis Baltarusijoje kasmet vykstančio teatro festivalio „TEART“ tarptautinę programą pradėjo Oskaro Koršunovo režisuotas spektaklis „Vestuvės“. Tai – vienas iš Lietuvos ambasados Minske organizuotų renginių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Dvi dienas rodytas spektaklis, paremtas vokiečių klasiko Bertoldo Brechto kūriniu bei nūdienos aktualijomis, pritraukė išskirtinai gausų būrį Baltarusijos teatro mėgėjų – bilietai į šį spektaklį buvo išparduoti jau likus kelioms savaitėms iki premjeros Minske.

„Saviironija persmelktose „Vestuvėse“ kuriami tipažai, situacijos ir improvizacijos yra nepaprastai taiklios, ironiškos ir universalios – puikiai atpažįstamos tiek Lietuvos, tiek Minsko publikos tarpe“, -kalbėjo Lietuvos Respublikos ambasadorius Andrius Pulokas po pirmojo spektaklio. Jis džiaugėsi, kad

O. Koršunovo teatras yra laisvos, drąsios, klausiančios, abejojančios ir ieškančios visuomenės rezultatas, skinantis svarbiausius tarptautinius teatro apdovanojimus ir garsinantis Lietuvos vardą visame pasaulyje.

Po spektaklių Minske, spalį „Vestuvės“ bus pristatomos Žironoje (Ispanija) rengiamame festivalyje „Temporada Alta“, lapkričio pabaigoje spektaklis bus pristatytas Belgijoje ir Prancūzijoje vyksiančio festivalio NEXT publikai, vėliau – Lježo teatro festivalyje ir Briuselio nacionalinio teatro didžiojoje scenoje.


Šaltinis: Užsienio reikalų ministerija