ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:30 10:20

Vidurvasario šventė liudija viso regiono bendrystę

Pixabay.com nuotrauka

Antradienį Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadų organizuojamoje tradicinėje Vidurvasario šventėje.

Sveikindama susirinkusius diplomatus ir svečius Prezidentė pabrėžė, kad Vidurvasaris visada švenčiamas su partneriais ir draugais, o šventės renginys yra Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Danijos draugystės simbolis.

Šventėje šiemet minimas ir trijų Baltijos valstybių nepriklausomybės šimtmetis. Anot šalies vadovės, Lietuva, Latvija ir Estija yra modernios valstybės, kurios kartu moka puoselėti ir protėvių tradicijas.

Šeštą kartą vykstanti šventė liudija Šiaurės ir Baltijos valstybių kultūrinę bendrystę. Baltijos jūros krantuose Vidurvasario dvasią kuria bendros tradicijos – šokiai, dainos, laužai, kurie simbolizuoja draugystę ir tarpusavio ryšius.

Renginyje dalyvavo per 800 Lietuvoje gyvenančių Šiaurės ir Baltijos šalių piliečių, diplomatų, verslo, mokslo ir kultūros atstovų.


Šaltinis: Prezidentės spaudos tarnyba