ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:01 10:35

Prekes siūlančiai, o vėliau užsakymus atšaukiančiai UAB „1A.LT“ – 5 000 eurų bauda

Pixabay.com nuotrauka

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (toliau – VVTAT) atliko tyrimą dėl UAB „1A.LT“ galimo Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimo, klaidinant vartotojus dėl prekių kainos ir likučio.

Siūlo prekes, o vėliau atšaukia užsakymus

VVTAT sulaukė vartotojų prašymų, kuriuose vartotojai nurodė, kad internetinėje parduotuvėje www.1a.lt užsisakius prekių, vėliau šie užsakymai buvo atšaukiami informuojant, kad prekės kaina tinklalapyje nurodyta neteisingai arba šios prekės pardavėjas nebeturi. Tokiais atvejais vartotojams buvo siūloma įsigyti kitą prekę arba atšaukti užsakymą.

Nesklandumų kyla dėl techninių sutrikimų

UAB „1A.LT“ vartotojų nusiskundimus aiškina laikinais techniniais sutrikimais, nurodydama, kad dėl sistemos klaidos buvo sumaišyti prekių kodai, taip pat klaidingai perduota informacija apie prekių likutį sandėlyje. Dėl šių sistemos klaidų bendrovė negalėjo vartotojams parduoti prekių už nurodytą kainą arba šių prekių iš viso neturėjo.

Pažeidžiami profesinio atidumo reikalavimai

Vertindama pažeidimo pobūdį, VVTAT komisija atsižvelgė į tai, kad UAB „1A.LT“ vartotojams teikė klaidinančią informaciją apie prekės kainą, taip pat teikė prekių komercinius pasiūlymus, tačiau pateikus užsakymus įsigyti prekes, atšaukė vartotojų užsakymus. Bendrovė turėjo imtis visų įmanomų priemonių, kad užtikrintų vartotojams išsamios ir neklaidinančios informacijos apie parduodamas prekes teikimą, todėl konkrečiu atveju bendrovė pažeidė profesinio atidumo reikalavimus, klaidindama vartotojus dėl prekių prieinamumo.

VVTAT komisija papildomai atsižvelgė ir į tai, kad bendrovė klaidinančią bei vartotojų ekonominį elgesį galinčią paveikti informaciją teikė savo elektroninėje parduotuvėje www.1a.lt, taigi, galėjo būti iškreiptas ir kitų, į VVTAT nesikreipusių vartotojų ekonominis elgesys.

Įvertinus tyrimo metu nustatytas aplinkybes VVTAT konstatavo, kad bendrovė pažeidė Lietuvos Respublikos nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo nuostatas ir už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą UAB „1A.LT“ skyrė 5 000 eurų bauda.


Šaltinis: Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba