ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:14 9:45

Gegužę šilumos kaina Kaune – mažiausia tarp didžiųjų miestų ir viena mažiausių Lietuvoje

Pexels.com nuotrauka

Tarp penkių didžiųjų miestų gegužės mėn. už šilumą mažiausiai moka Kauno, daugiausiai – Panevėžio gyventojai, rašoma Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos 2018-05-14 paskelbtoje gegužės mėnesio šilumos kainų statistikoje. Komisijos duomenimis, gegužę šilumos kaina yra antroji pagal mažumą Lietuvoje. Mažiau moka tik Utenos gyventojai.

Vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gegužės mėn. yra 4,75 ct/kWh (be PVM) ir, palyginus su balandžio mėn., mažėja 6,13 proc. Per metus (nuo 2017 m. gegužės mėn. iki 2018 m. gegužės mėn.) vidutinės šilumos kainos pokytis sudaro 3,71 proc.

Gegužės mėn., palyginus su balandžiu, AB „Kauno energija“ vartotojams šilumos kaina mažėja 18,94 proc. (0,89 ct/kWh be PVM): dėl atpigusio kuro – 0,04 ct/kWh (be PVM), dėl mažesnės nepriklausomų šilumos gamintojų pagamintos šilumos energijos kainos, taikytos šilumos tiekėjui privalomai superkant šilumą, – 0,23 ct/kWh (be PVM), dėl nustatytos kompensacijos, susidariusios dėl faktinių ir į šilumos kainą įskaičiuotų kuro bei šilumos įsigijimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų kainų skirtumo, – 0,62 ct/kWh (be PVM).

Gegužės mėn. mažiausia šilumos kaina yra Utenoje (3,89 ct/kWh su PVM), didžiausia – Biržų rajone (9,69 ct/kWh su PVM).

Kaune, palyginus su balandžiu, šilumos kaina mažėjo 18,94 proc. ir šis sumažėjimas lėmė, kad gegužę šilumos kaina Kaune tapo antroji pagal mažumą Lietuvoje ir mažiausia tarp visų didžiųjų miestų. Taip pat gegužę, palyginus su balandžiu, šilumos kaina mažėjo Klaipėdoje – 21,54 proc., Šiauliuose – 0,45 proc. ir Panevėžyje – 0,94 proc. Vilniaus vartotojams šilumos kaina nežymiai brango – 0,22 proc.

Grafike pateikiamas centralizuotai tiekiamos šilumos kainų palyginimas pagal Komisijos licencijuojamus šilumos tiekėjus.

AB „Kauno energijos“ duomenys

Šaltinis: AB „Kauno energija“