ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:08 7:31

Tarpregioninis bendradarbiavimas – su Švedija

Pexels.com nuotrauka

Vilniaus regiono plėtros taryba Gioteburge pasirašė naują bendradarbiavimo sutartį su vienu didžiausių Švedijoje Vastra Gotlando regionu. Sutartimi skatinami glaudesni šalių ryšiai savivaldoje, taip pat kultūros srityje.

Sutartyje numatoma parengti kultūrinių mainų programą, dalintis žiniomis, gerosiomis praktikomis, patirtimi, suteikti galimybę talentingiems Lietuvos menininkams ir muzikantams stažuotis Švedijoje.

Į procesą taip pat ketinama įtraukti ne tik savivaldybių atstovus, bet ir specialistus, nevyriausybines organizacijas, mokslo įstaigas.

Susitikimo šeimininkai pabrėžė, kad siekia ilgalaikio bendradarbiavimo ir tikisi juo sudominti kuo daugiau jaunimo. Susitikime dalyvavęs LR vidaus reikalų viceministras Giedrius Surplys skatino Vilniaus regiono savivaldybes aktyviai įsitraukti į projektą.

„Labai noriu, kad regioninis bendradarbiavimas toliau tęstųsi ir plėstųsi. Šis projektas – puiki galimybė Vilniaus regiono savivaldybėms semtis patirties ir sprendimų ieškoti viename didžiausių ir pažangiausių Švedijos regionų. Matau didelį kūrybinių industrijų centrų ir kultūros inkubatorių potencialą“, – sakė viceministras G. Surplys.

Viceministro teigimu, šis bendradarbiavimas galėtų sumažinti atskirtį Vilniaus regione tarp sostinės ir aplinkinių savivaldybių.

Vilniaus regiono plėtros tarybos ir Vastra Gotlando regiono ryšiai užsimezgė prieš trejus metus. Atnaujinta sutartis galios iki 2020 metų.


Šaltinis: Vidaus reikalų ministerija