ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:14 9:10

Metiniame ERPB susitikime – dėmesys finansinėms inovacijoms ir investicijoms

Gegužės 8-10 dienomis finansų ministras Vilius Šapoka dalyvaus Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (toliau – ERPB) metiniame valdytojų tarybos susitikime, Jordanijoje.

Metinio susitikimo plenarinėje sesijoje ERPB valdytojai tvirtins metines Banko ataskaitas, aptars ERPB veiklos ir valdymo klausimus bei ateities perspektyvas. Susitikimo metu itin daug dėmesio ketinama skirti pažangos, įgyvendinant ERPB strategiją, aptarimui ir diskusijoms dėl tolimesnių strateginių krypčių. Be to, ERPB valdytojai aptars galimybes sustiprinti Banko veiklos rezultatus, ypatingai kuriant inovatyvius sprendimus ir produktus, ir atsižvelgiant į šalių, kuriose Bankas vykdo veiklą, pažangą bei besikeičiančius poreikius.

Renginio metu vyks verslo forumas, kurio šių metų tema yra „Gyvybinga ekonomika“ (angl. Energising Economies). Jame finansų ministras dalyvaus panelinėje diskusijoje apie finansinių technologijų galimybes ir iššūkius, pristatys Lietuvos patirtį ne tik kuriant palankią reguliavimo aplinką finansinių technologijų įmonėms, bet ir užtikrinant tinkamą vartotojų apsaugą. Taip pat diskutuos apie rizikų, susijusių su pinigų plovimo prevencija, kibernetiniu saugumu, duomenų apsauga, valdymu.

Verslo forume numatyti ministro susitikimai su JAV, Vokietijos, Olandijos ir kitų šalių finansinių paslaugų įmonių vadovais. Forume taip pat  vyks šalių investicinės aplinkos pristatymai bei diskusijos su renginyje dalyvaujančiais investicinių bankų ir verslo atstovais.

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) – tarptautinė finansų institucija, įsteigta 1991 m. Banko narėmis yra 66 valstybės ir dvi tarptautinės institucijos – Europos Komisija (EK) ir Europos investicijų bankas. Lietuva ERPB nare yra nuo 1992 m. Bankas  mūsų šalyje yra investavęs į 82 projektus, investicijos  siekė 736 milijonų eurų. ERPB valdytojų taryba yra aukščiausias ERPB valdymo organas, o ERPB valdytojas iš Lietuvos yra finansų ministras Vilius Šapoka.


Šaltinis: Finansų ministerija