ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:07:14 9:52

Pirmą kartą Lietuvoje: Vilniuje susitiks politinio forumo „Kinija + 16“ dalyviai

Pexels.com nuotrauka

Lietuvoje gegužės pabaigoje įvyks ne tik didžiausia Baltijos regione tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2018“, bet ir 13-asis Kinijos ir 16 Vidurio ir Rytų Europos šalių žemės ūkio prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo forumas „Kinija + 16“, į kurį atvyks delegacijos iš Kinijos, Europos Sąjungos bei Balkanų šalių.

„Lietuva stiprina gerus santykius su Kinija. Eksporto rinka atveriama vis naujiems produktams, daug dirbama ir siekiama, kad turimas įdirbis atneštų kuo daugiau naudos. Tai, kad Lietuvoje rengiamas žemės ūkio ministrų forumas „Kinija + 16“ – glaudaus bendradarbiavimo ir aktyvaus dalyvavimo formatu Kinija + 16 rezultatas. Itin svarbu tai, kad į AgroBalt’ą kartu su Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministrų p. Han Changfu.  atvyks ir gausi verslininkų delegacija, jiems bus surengtas atskiras verslo forumas, kurio pagrindinė tema – Lietuvos žemės ūkio ir maisto sektorius. Mūsų tikslas – plėtoti dvišalius verslo santykius ir taip tiesti kelius eksportui, didinti mūsų aukštos kokybės produktų žinomumą“, – teigia žemės ūkio viceministras Rolandas Taraškevičius. Į Lietuvą turėtų atvykti verslininkai iš žemės ūkio, žuvininkystės, logistikos, distribucijos sektorių, importuotojų ir maisto asociacijų atstovų.

Dėl galimybės Lietuvoje surengti politinį forumą „Kinija + 16“ teko įdėti nemažai pastangų. Derybos su aukščiausiais Kinijos pareigūnais ir kitų penkiolikos šalių atstovais vyko net dvejus metus, tačiau pastangos pasiteisino. Žemės ūkio ministerija pirmoji Lietuvoje surengs tokio masto renginį.

Lietuvoje vyksiančio politinio forumo metu delegacijų vadovai skaitys pranešimus apie sumanų žemės ūkį – inovatyvius sprendimus apsirūpinant maistu ir jo sauga. Aptarę aktualius žemės ūkio sektoriaus klausimus, delegacijų vadovai pasirašys Vilniaus deklaraciją, kuria įsipareigos stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą, siekti bendrų inovatyvių sprendimų žemės ūkio srityje ir, be abejo, skatinti prekybą. Šalys, dalyvausiančios šiame forume, pripažįsta, kad toks bendradarbiavimas yra abipusiai naudingas ir stiprina žemės ūkio sektorių. Deklaracijoje akcentuojama, kad bendradarbiavimas žemės ūkio srityje yra svarbi Kinijos „Viena juosta, vienas kelias“ iniciatyvos dalis. Įgyvendinant šį planą ketinama investuoti į infrastruktūros plėtrą, gerinti investicinį klimatą, spartinti pramonės pajėgumo plėtrą, remti Vidurio ir Rytų Europos šalių gaminių, ypač žemės ūkio, importą, siekiant subalansuoti prekybą.

2012 m. Kinijos iniciatyva buvo įsteigtas formatas „Kinija + 16“, kuriuo siekiama stiprinti ir plėsti bendradarbiavimą su 11 ES valstybių narių (Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Bulgarija, Rumunija, Vengrija, Kroatija) ir 5 Balkanų šalimis (Albanija, Bosnija ir Hercegovina, Juodkalnija, Makedonija, Serbija) žemės ūkio, investicijų, transporto, finansų, mokslo, švietimo, kultūros ir kt. srityse.

„Kinija + 16“ formatu vyksta bendradarbiavimas transporto, investicijų, finansinių paslaugų, žemės ūkio, kultūros, švietimo, sveikatos apsaugos ir kitose srityse.

„AgroBalt“ – viena seniausių ir reikšmingiausių Lietuvos parodų, pradėta rengti 1992 metais. Po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo tai buvo pirmoji tarptautinė komercinė paroda, kurioje dalyvavo įmonės iš užsienio šalių. Nuo 1995 metų rengiamas „AgroBalt“ eksponatų konkursas, kurio metu išrenkami ir prestižiniais aukso medaliais bei diplomais apdovanojami patys geriausi maisto produktai, žemės ūkio technikos gamintojai ir veislinių gyvulių augintojai. Nugalėtojai paskelbiami ir apdovanojami parodos atidarymo dieną.

22-oji tarptautinė paroda „AgroBalt“ vyks gegužės 24–26 d. Litexpo parodų centre.


Šaltinis: Žemės ūkio ministerija