ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:08:09 4:55

Vienu metu augino net 16 vorų

J. Rostovskajos nuotrauka

Gyvatė, keturi vorai tarantulai, sraigė ir katinas jums atrodo nesuderinami? Su jumis galėtų pasiginčyti Jekaterina Rostovskaja, kurios namuose galėtumėte sutikti visus šiuos gyvūnus.

J. Rostovskajos nuotrauka

Pašnekovė pasakoja, kad gyvatę sugalvojo įsigyti paskatinta draugo, egzotinių gyvūnų mylėtojo. Pasak J. Rostovskajos, jis tokio gyvūno norėjo seniai, tad atostogaudami Vokietijoje nuvyko į zoo prekių parduotuvę bei įsigijo paprastąjį smauglį. Šeimininkai jam suteikė ypatingą vardą – Karalius.

„Tai yra pirmoji mūsų gyvatė. Rinkomės atsižvelgdami į tai, kad būtų nenuodinga, neagresyvi ir lengvai prižiūrima. O ši gyvatė yra labai flegmatiško būdo ir lengvai prijaukinama“, – teigia moteris.

J. Rostovskajos nuotrauka

Jekaterina Rostovskaja priduria, kad svarbu jiems duoti kuo įvairesnį maistą, todėl maitina ir žiurkėmis, ir viščiukais. Taip pat išskiria ir svarbiausius dalykus, kurie turi būti terariume.

„Jame turi būti šildymo kilimėlis, taip pat didelis indas vandens, kadangi Karaliui patinka maudytis. Temperatūra dieną turi būti 25-30, naktį kiek vėsiau – 20-22 laipsniai“, – sako pašnekovė.

Moteris pasakoja, kad iš pradžių kilo šiokių tokių nesklandumų prisijaukinant, kadangi smauglys buvo kiek agresyvus, tačiau poros mėnesių bėgyje jį pavyko prisijaukinti. „Bijojom, kad įkąs, vieną kartą net bandė. Tačiau perlipom savo baimę ir atsargiai, švelniais bei nestaigiais judesiais vis tiek imdavom“, – sako J. Rostovskaja.

Tiesa, dabar, kai jį pavyko prisiaugint, smauglys sutaria net su vaikais.

Moteris prasitaria, kad planuoja įsigyti dar vieną gyvatę, kuri papildys kitų egzotinių gyvūnų gretas.

J. Rostovskajos nuotrauka

„Vaikinas pirmąjį vorą gavo prieš 11 metų, nuo tada pradėjo domėtis egzotiniais gyvūnais. Vienu metu turėjo net 16 vorų atskiruose terariumuose“ , – pasakoja Jekaterina Rostovskaja.

J. Rostovskajos nuotrauka

Be dar trijų vorų namuose auga ir sraigė, kurią, pasak moters, jie gavo nemokamai.

„Auginam ją dėl įdomumo, kadangi trurėtų išaugti įspūdingo dydžio. Ji vadinama didžiąja achatina“,  – sako pašnekovė.


Žurnalistė Izabelė Kačinskaitė, el. paštas izabele@ltnews.lt