ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 12:28

96-asis krepšinio gimtadienis paminėtas aikštelėje

Fotodiena/J.Elinsko nutorauka

Pirmadienį, po Kaune vykusios Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) metinės konferencijos, buvo nuotaikingai paminėtas Lietuvos krepšinio 96-asis gimtadienis. Krepšinio turnyro metu A.Sabonio krepšinio centro aikštelėje jėgas išmėgino LKF, rėmėjų, politikų ir žurnalistų ekipos.

Pirmajame pusfinalyje LKF darbuotojų ekipa po atkaklios kovos turėjo pripažinti LKF rėmėjų komandos pranašumą – 36:41. Į pergalę rėmėjų ekipą vedė „VS-FITNESS“ vadybininkas Edvinas Mockaitis, pelnęs 16 taškų. Kitame pusfinalyje Kauno miesto savivaldybės ekipa įveikė žurnalistų rinktinę – 42:24. Nugalėtojų gretose išsiskyrė Audrius Vaivada, pelnęs 25 taškus ir pataikęs 7 tritaškius metimus.

Jam puikiai sekėsi ir per pertrauką surengtame metimų iš aikštelės vidurio konkurse. Jis pirmasis taikliai atakavo iš tolimos distancijos ir iš Lietuvos krepšinio federacijos prezidento Arvydo Sabonio sulaukė dovanų – orginalių rinktinės sirgaliaus marškinėlių.

Rungtynes dėl trečiosios vietos laimėjo žurnalistai, kurie nugalėjo LKF komandą 40:32, o didžiajame finale triumfavo Kauno miesto savivalybės komanda, kuri nugalėjo LKF rėmėjų ekipą – 36:27. Finale rezultatyviausiai rungtyniavo Tomas Grigalevičius, pelnęs 14 taškų.

„Buvo labai smagu, geras turnyras, susipažinome su kitomis komandomis, užmezgėme naujų ryšių. Gerai praleistas laikas, geros emocijos visada yra į naudą. Kaip pirmą kartą susirinkus ir ilgai nežaidus, tai rezultatas yra tikrai neblogas. Pusfinalyje turėjome geras rungtynes prieš LKF administracijos komandą, o finale reikia pripažinti, kad laimėjo stipresni, bet žaidėme gerai“, – sakė „VS-FITNESS“ vadybininkas, LKF rėmėjų komandos narys Edvinas Mockaitis.

„Tradicijos ir yra geros todėl, kad jos vyksta nuolat. Smagu, kad Lietuvos krepšinio federacija sugrąžino šią vieną geresnių tradicijų ir į krepšinio aikštelę subūrė skirtingų profesijų, skirtingų gyvenimo būdų žmones. Turnyras tikrai buvo stiprus, žaidėjai individualiai stiprūs ir smagu, kad geroje kovoje pavyko išsiaiškinti, kas šiandien yra stipriausias“, – teigė Kauno miesto savivaldybės komandos narys Tomas Grigalevičius.

Pirmosios oficialios krepšinio rungtynės Lietuvoje įvyko 1922 metų balandžio 23 dieną. Per jas Kaune susitiko laikinosios sostinės rinktinė ir Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos (LFLS) komanda. Įstorinį mačą rezultatu 8:6 laimėjo LFLS ekipa. Ši diena oficialiai yra laikoma Lietuvos krepšinio gimtadieniu.

Šaltinis: LKF