ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:12 4:07

Lietuvos advokatai rinks naują vadovybę

Lietuvos advokatai visuotiniame susirinkime Vilniuje rinks naują Advokatų tarybos pirmininką, Advokatūros organų narius.

Advokatų tarybos pirmininko postą siekia užimti netrukus 62 metų sulauksianti advokatė Liudvika Meškauskaitė, antrosios kadencijos siekia ir dabartinis pirmininkas 42 metų Ignas Vėgėlė.

Viešai skelbiamame sąraše kandidatu įvardintas ir 68 metų advokatas Leonas Virginijus Papirtis. Jis anksčiau jau yra ėjęs Advokatų tarybos pirmininko pareigas.

Tačiau kandidatūros dar gali būti keliamos ir susirinkimo metu, todėl siekiančiųjų Advokatų tarybos pirmininko posto gali būti ir daugiau.

„Labai didelė problema yra Valstybės garantuojama teisinė pagalba. Aš esu reformų šalininkė, šalininkė Estijoje įvykdytos Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos reformos“, – sakė L. Meškauskaitė.

Estijoje Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos buvo panaikintos ir visas koordinavimas perduotas advokatūrai. L. Meškauskaitė mano, kad ši reforma panaikino biurokratiją ir pagerino teisinių paslaugų kokybę.

Advokatė norėtų atnaujinti 2013 metais Seime pristatytą Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos strategiją ir ją įgyvendinti.

38 metus advokataujanti teisininkė pastebi daug biurokratinių kliūčių advokatams, įstatymų reikalavimai neatitinka šių dienų informacinių technologijų pasiekimų.

„Advokatūros įstatyme daug biurokratinių kliūčių advokatams – dabar galioja griežti darbo vietos reikalavimai – kiekvienas advokatas turi turėti ofisą, priimamąjį. Bet šiais laikais yra advokatų, kurie dirba online, su klientu bendrauja vaiberiu, mes turim žiūrėti lanksčiau – 21 amžius“, – sakė L. Meškauskaitė.

„Aš už skaidrumą ne tik ant popieriaus, mano galva, advokatūroje konfidencialu yra asmens duomenys ir kas susiję su klientas, o kiek kainavo, kiek išleista, turi būti vieša“, – pridūrė kandidatė.

Antrasis kandidatas į Advokatūros tarybos narius I. Vėgėlė į klausimus apie advokatūros pokyčius, problemas neatsakė.

Advokatūros atstovė spaudai Saulė Bakšė sakė, kad I. Vėgėlė dabar savo programos nepristatys, jam būtų nekorektiška kalbėti, kol nėra paaiškėję visi kandidatai.

Kandidatas L. V. Papirtis mato nemažai keistinų dalykų.

„Advokatūra yra savotiškai konservatyvi bendruomenė, čia ne partija, ne profsąjungos. Pirmas dalykas, ką aš matau – mūsų bendruomenė jau nemaža – su advokato padėjėjais apie 3 tūkstančiai asmenų, šiame kontekste norėtųsi, kad mūsų bendruomenė struktūriškai būtų kitokia. Reikia ieškoti naujų darbo formų, kitokių atsakomybės formų“, – mano L. V. Papirtis.

23 metus advokato praktika besiverčiantis teisininkas sako, kad Advokatūros vadovas turi turėti savo komandą, turinčią tokias pat idėjas kaip jis.

Per suvažiavimą taip pat vyks naujų Advokatų tarybos narių, Garbės teismo narių rinkimai, bus tvirtinama šių Advokatų tarybos šių metų veiklos sąmata.

Advokatų tarybos nariais siekia tapti Mindaugas Kukaitis, Edmundas Budvytis, Mindaugas Paukštė, Romualdas Drakšas, Raimundas Lideika, Svetlana Pronina, Diana Vaitkevičienė, Edgaras Dereškevičius, Tomas Bagdanskis, Dalia Foigt-Norvaišienė, Darius Sauliūnas, Saulius Dambrauskas, Gintautas Bartkus, Ingrida Krolienė, Vida Šeikienė, Remigijus Merkevičius, Arūnas Marcinkevičius, Tadas Kelpšas, Valdemaras Stančikas, Viktoras Gecas, Tomas Kontautas, Gintaras Žičkus, Mindaugas Kazlauskas, Algimantas Kolpertas, Alminas Liutkevičius, Vytautas Kucevičius, Valdemaras Bužinskas ir Albertas Valys.

Advokatūros duomenimis, Lietuvoje yra 2207 advokatai, iš jų 800 nepraktikuoja, ir 925 jų padėjėjai.


Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.