ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:30 10:33

Kinijos spermos bankas reikalauja donorų ištikimybės Komunistų partijai

Pexels.com nuotrauka

Vienas didžiausių Pekine įsikūrusių spermos bankų iškėlė reikalavimą, kad donorai turi būti ištikimi valdančiajai Komunistų partijai, o ši žinia byloja apie stiprėjantį oficialiosios ideologijos brovimąsi į privačiausias kinų gyvenimo sritis.

Šis keistas reikalavimas taikomas norintiems dalyvauti spermos donorystės kampanijoje, trečiadienį paskelbtoje Pekino universiteto 3-osios ligoninės. Ši valstybinė gydymo įstaiga yra susijusi su elitine aukštąja mokykla, daugelio vadinama Kinijos Harvardu.

Potencialūs donorai privalo ne vien nesirgti jokiomis genetinėmis arba užkrečiamosiomis ligomis, bet ir pasižymėti „tvirtomis ideologinėmis savybėmis“, sakoma pranešime, paskelbtame ligoninės oficialiojoje paskyroje populiarioje susirašinėjimo platformoje „WeChat“.

Spermos norintys duoti 20–45 metų vyrai privalo „mylėti socialistinę Tėvynę, palaikyti Komunistų partijos vadovybę, būti ištikimi partijos siekiams, taip pat būti padorūs, įstatymų besilaikantys, nepriekaištingos politinės reputacijos piliečiai“, sakoma pranešime.

Vis dėlto ši žinutė penktadienio pavakare jau buvo ištrinta.

Potencialūs donorai turi įveikti du sveikatos patikrinimus, per kuriuos tiriama jų sėklos kokybė ir bendra sveikatos būklė. Davusiems spermos žadama sumokėti 5,5 tūkstančio juanių (apie 713 eurų).

Pranešime nebuvo išsamiau paaiškinta, kaip ligoninė tikrintų, ar potencialūs donorai atitinka politinius reikalavimus.

Naujienų agentūrai AFP pamėginus susisiekti su ligonine ir paklausti, ar šie reikalavimai yra dalis platesnės vyriausybės politikos, jokio atsakymo nebuvo pateikta.

Kaip skelbia Kinijos nacionalinė sveikatos apsaugos komisija, visoje šalyje yra tik 23 spermos bankai, ir daugelis jų patiria rūpesčių dėl donorų stygiaus.

Kiti didieji spermos donorystės centrai, tarp jų veikiantys Pekine, Šanchajuje ir Guangdžou, partinio lojalumo reikalavimų nekelia.

Kai kurie kinų internautai sarkastiškai komentavo prieštaringai vertinamą Pekino universitetinės ligoninės kampaniją, truksiančią iki gegužės pabaigos.

„Meilė partijai prasideda nuo spermatozoido“, – vienas socialinių tinklų komentatorius pašaipiai rašė „WeChat“.

„Galbūt jie nesimokė biologijos. Įgyti požymiai negali būti paveldimi“, – socialiniame tinkle „Weibo“ rašė kitas komentatorius.

Pexels.com nuotrauka

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.