ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:01 2:50

Europos Komisija susirūpinusi dėl europiečių asmens duomenų nutekėjimo per „Facebook“

Pexels.com nuotrauka

Europos Komisija (EK) atliks tyrimą dėl socialinio tinklo „Facebook“ turėtų europiečių asmens duomenų saugumo pažeidimo, kuris yra nepriimtinas, pareiškė oficialus Komisijos atstovas spaudai Christianas Wigandas (Kristianas Vigandas).

„Neleistina prieiga prie „Facebook“ naudotojų asmens duomenų ir tolesnis netinkamas jų naudojimas, Europos Komisijos nuomone, yra nepriimtinas“, – pareiškė jis.

Socialinis tinklas trečiadienį pranešė, kad Didžiosios Britanijos duomenų analizės įmonei „Cambridge Analytica“ buvo nederamai suteikti iki 87 milijonų „Facebook“ naudotojų asmeniniai duomenys.

Paskelbtas skaičius yra daug didesnis nei anksčiau nurodyti 50 milijonų. „Facebook“ vyriausiasis technologijų pareigūnas Mike’as Schroepferis (Maikas Skrepferis) jį paminėjo pranešime apie įgyvendinamus naujus privatumo įrankius vartotojams.

„Bendrai, manome, kad iki 87 milijonų žmonių, daugiausia Jungtinėse Valstijose, „Facebook“ informacija galėjo būti nederamai perduota „Cambridge Analytica“, – sakė jis.

„Naujausi „Facebook“ paskelbti skaičiai patvirtina, kad Europos naudotojai iš tiesų buvo paveikti. (Už teisingumą atsakinga) Komisijos narė (Vera) Jourova (Vera Jurova) praėjusią savaitę „Facebook“ parašė laišką, kuriame paprašė pateikti papildomų paaiškinimų. Įmonei buvo nurodyta atsakymą pateikti per dvi savaites“, – ketvirtadienį pareiškė Ch. Wigandas.

„Facebook“ atstovas spaudai agentūrai AFP pranešė, kad tarp naudotojų, kurių duomenys buvo nederamai perduoti „Cambridge Analytica“, buvo daugiau kaip 1 milijonas naudotojų iš Didžiosios Britanijos ir maždaug 310 tūkstančių naudotojų iš Vokietijos.

Tuo tarpu Vokietijos teisingumo ministrė Katarina Barley (Katarina Barli) ketvirtadienį pareiškė, jog „Facebook“ politika yra neskaidri ir dėl to yra pažeidžiamos taisyklės dėl asmens duomenų saugumo.

„Facebook“ yra neskaidrumo tinklas, – pareiškė ministrė. – Komerciniai interesai nugalėjo etikos normas.“

„Socialiniams tinklams būtinos išsamesnės taisyklės. Įvertinsime, ar naujosios ES taisyklės, kuriomis siekiama užtikrinti (asmens duomenų) apsaugą, yra pakankamai griežtos“, – pažymėjo ji.

Skandalas dėl „Facebook“ kilo kovo viduryje. Socialinis tinklas tuomet blokavo „Cambridge Analytica“ ir Kembridžo universiteto psichologijos profesoriaus Aleksandro Kogano puslapius socialiniame tinkle. A. Koganas per savo programėlę „This is your digital life“, kurią jis sukūrė socialinio tinklo platformoje ir kuri turėjo sudaryti naudotojo psichologinį portretą, perdavė duomenis apie „Facebook“ naudotojus trečiosioms šalims, įskaitant „Cambridge Analytica“.

Manoma, kad šie duomenys galėjo būti panaudoti per JAV prezidento rinkimų kampaniją 2016 metais ir rengiantis referendumui dėl Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).

Pexels.com nuotrauka

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.