ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:06:01 12:58

NATO pajėgų Europoje vadas aptarė saugumo situaciją su Lietuvos kariuomenės vadu

Pexels.com nuotrauka

Lietuvoje trečiadienį lankėsi NATO pajėgų Europoje vadas generolas Curtisas Scaparrotti (Kertisas Skaparotis), aplankęs tarptautiniame batalione Rukloje tarnaujančius karius.

Lietuvos kariuomenės vado atstovas spaudai majoras Mindaugas Neimontas teigė, kad C. Scaparrotti su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku aptarė saugumo situaciją.

Pasak jo, Lietuvos kariuomenės vadas pristatė Lietuvos kariuomenės aktualijas ir vystymo planus, padėkojo už paramą stiprinant šalies ir regiono saugumą.

Vizito metu generolas C. Scaparrotti lankėsi Rukloje dislokuotoje mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“, Gaižiūnų poligone stebėjo bendras sąjungininkų ir Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių pratybas.

Tarptautiniai NATO batalionai kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje buvo dislokuoti pernai. Aljansas teigia taip siekiantis atgrasyti Rusiją po jos veiksmų Ukrainoje.

Lietuvoje dislokuotame vienete tarnauja apie 1,2 tūkstančio karių iš Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos. Civilį asmenį batalionui yra priskyrusi ir Islandija.

Pexels.com nuotrauka

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.