ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:05:30 12:17

Vilniaus universiteto gimtadienyje – žymiausių alumnų patirtys

Stop kadras

Vilniaus universitetas (VU) 439-ąjį gimtadienį švenčia dalydamasis savo alumnų patirtimi ir žiniomis.

Stop kadras

Trečiadienį VU Teatro salėje vyksiančiame renginyje „Alumnų idėjos ir istorijos“ savo patirtimi dalysis Vasario 16-osios akto atradėjas, Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, gamtos fotografas ir knygų autorius Marius Čepulis bei neurobiologė dr. Urtė Neniškytė, pranešė VU.

Profesorius L. Mažylis pranešime „Kodėl slapstosi ir kaip atsiranda istoriniai dokumentai?“ kvies susipažinti su istorinių šaltinių atradimų užkulisiais. Žymus gamtos fotografas ir knygų autorius, zoologijos alumnas M. Čepulis pristatys viziją, kaip patobulinti ugdymą keičiant požiūrį į mus supančią aplinką, griaus nusistovėjusius stereotipus apie gamtą ir dalysis savo nuotraukomis. Biochemijos mokslų daktarė U. Neniškytė pasakos apie iškilius VU alumnus – M. Počobutą, M. Daukšą ir L. Stuoką-Gucevičių – ir kaip jie veikia mūsų elgseną ir sprendimus šiandien.

Kaip ir kasmet gimtadienio proga VU bibliotekos lankytojams bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Jį išvysti bus galima trečiadienė nuo 10 iki 19 val. VU P. Smuglevičiaus salėje.

Gimtadienio renginius vainikuos grupės „Biplan“ koncertas VU Didžiajame kieme.

Gimtadienio renginių seriją užbaigs penktadienį Senato salėje vyksianti mokslinė konferencija „Vilniaus universitetas: tradicijų tąsa, pertrūkiai ir išradimai“. Konferencijoje bus nagrinėjamos istorinės ir šiuolaikinės VU bendruomenės tradicijos, paveldo klausimai, oficialūs ir neoficialūs VU simboliai bei ženklai.

Stop kadras

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.