ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:09:23 11:00

FK „Jonava” išvykoje sensacingai nugalėjo FK „Žalgirį”!

FK Jonava nuotrauka

A lygos sezono pradžioje keturis turus įvarčio nepraleidęs Vilniaus „Žalgiris“ penktadienio vakarą namie turėjo pripažinti įspūdingą kovą ir užsidegimą pademonstravusių FK „Jonavos” futbolininkų pranašumą, rezultatu 1:2.

„Sportimos” arenoje vykusios V-tojo turo rungtynių pradžia buvo nukelta dėl techninių problemų. Mačą agresyviau pradėjo Jonavos futbolo klubo atstovai, o jau 8-ąją minutę puikia proga nepasinaudojo puolėjas Laurynas Stonkus, tačiau jonaviečiui pristigo taiklumo. 15-ąją minutę žalgiriečių atstovas Serge Nyuiadzi įspūdingu reidu aplenkė Jonavos gynybos liniją ir nepaisant įspūdingų vartininko Guilherme Cioletti pastangų, pavyko pasižymėti. Po vilniečių įvarčio, prasidėjo Ernesto Veliulio benefisas. Jonavos miesto ekipos saugas visų rungtynių metu terorizavo oponentų gynybą ir pastoviai tikrino žalgiriečių vartininko Džiugo Bartkaus budrumą. Po pirmosios rungtynių dalies, priekyje buvo FK Vilniaus „Žalgirio” futbolininkai rezultatu 1:0.

Antrajame kėlinyje žaidimas neatpažįstamai pasikeitė, o „Žalgiris“ prarado turėtą iniciatyvą. Tuo pasinaudoję jonaviečiai iš karto ėmė grasinti vicečempionų vartams. Iš pradžių pavojingą Rony Santoso smūgį blokavo Saulius Mikoliūnas, po to E. Veliulis mušė greta virpsto.

„Žalgirio“ gynyba subyrėjo kėlinio viduryje.

62 minutę vartininkui Džiugui Bartkui nesėkmingai įžaidus kamuolį, Jonavos futbolininkai keliais perdavimais priekyje surado Lauryną Stonkų ir šis smūgiavo tiksliai – „Jonavos” komandos stovykloje pasigirdo džiaugsmo šūkiai, o rezultatas tapo lygus – 1:1.

Vos po 5 minučių L. Stonkus džiaugėsi antru savo įvarčiu, išvedusiu „Jonavą“ į priekį. Aikštės krašte kovingai sužaidęs Vytautas Lukša perėmė kamuolį ir atliko perdavimą L. Stonkui, kuris tokia dovanėle pasinaudojo – 1:2.

Tai buvo jau ketvirtasis Lauryno įvartis šiame sezone, kas leidžia jam būti rezultatyviausiu A lygos žaidėju po V Turo.

Geros naujienos „Jonavos” komandoje nesibaigė – į aikštę 75-ąją minutę išbėgo po rankos traumos grįžęs Tadas Eliošius, ko ne iškart sukūręs dvi pavojingas progas. 84-ąją minutę žalgiriečiams pavyko pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau buvo pakelta nuošalės vėliavėlė.

Rungtynių pabaigoje žalgiriečiai surengė tikrą „Jonavos” vartų apgultį, tačiau jų bandymai išlyginti rezultatai buvo netikslūs. Tuo metu jonaviečiai ne tik sėkmingai gynėsi, tačiau ir sukūrė puikių progų dar labiau padidinti persvarą.

Po finalinio švilpuko, „Jonavos” futbolininkai džiaugėsi sensacinga, pirmąja sezono pergale rezultatu 1:2.

FK „Jonava” vyr. treneris Filipe Ribeiro po pergalingų rungtynių buvo labai patenkintas: „Džiaugiuosi, jog pagaliau pavyko nuskinti sunkaus darbo rezultatus. O dar maloniau, jog tai pavyko padaryti vienos iš geriausių Lietuvos komandų namų aikštėje. Oponentų komanda puiki, tačiau mes žaidėme dar geriau. Didžiuojuosi savo vaikinais, o ypatingai jų energija antrojoje rungtynių dalyje.”

FK „Žalgiris” vyr. treneris Aurelijus Skarbalius po varžybų apgailestavo, jog nepavyko sėkmingai sužaisti antrosios rungtynių dalies: „Pirmoje rungtynių dalyje atrodė, jog viskas yra gerai, pavyko pirmiems pasižymėti. Antroje rungtynių dalyje mus iš vėžių išmušė jonaviečių energija ir agresyvumas. Nekeičiau žaidėjų, nes manau, jog žaidėjai buvę aikštėje demonstravo pakankamai gerą žaidimą. Pavyko ir antrojoje pusėje pasižymėti, tačiau patekome į nuošalę. Reikia dirbti toliau ir viskas bus gerai, sezonas ilgas.”

Įvarčiai: 15’ Serge Nyuiadzi (FK „Žalgiris”), 62’ ir 67’ Laurynas Stonkus (FK „Jonava”).