ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:30 8:05

Į Britanijos princo Harry ir Meghan Markle vestuves pakviesta 600 svečių

Stop kadras

Į gegužę vyksiančias Didžiosios Britanijos princo Harry (Hario) ir amerikiečių aktorės Meghan Markle (Megan Markl) vestuves pakviesta 600 svečių, ketvirtadienį pranešė Kensingtono rūmai.

Stop kadras

Kvietimai buvo išsiuntinėti anksčiau šią savaitę, pranešė oficialioji princo rezidencija. Vis dėlto pranešime nenurodoma, kas sudarė svečių sąrašą.

Poros tuoktuvės įvyks gegužės 19 dieną Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje, į vakarus nuo Londono esančioje karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) rezidencijoje.

Po ceremonijos jaunųjų pora savo svečius pakvies į princo senelės Elizabeth II rengiamą priėmimą Šv. Jurgio salėje Vindzoro pilyje.

Vėliau tą patį vakarą princo Harry tėvas, princas Charlesas (Čarlzas), surengs kitą priėmimą, kuriame dalyvaus jaunavedžiai ir apie 200 jų svečių.

Vakarėlis vyks parke šalia Vindzoro pilies, kur Harry ir M. Markle pozavo savo sužadėtuvių oficialioms nuotraukoms.

Princo Charleso vardu pasirašyti kvietimai buvo atspausdinti ant storo balto popieriaus paauksuotais kraštais.

„Jo Karališkoji Aukštybė Velso princas… džiaugtųsi kompanija… Jo Karališkosios Aukštybės Velso princo Henry ir panelės Meghan Markle sutuoktuvėse Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje 2018-ųjų gegužės 19 dieną, šeštadienį, 12 valandą, po kurių vyks priėmimas Vindzoro pilyje“, – rašoma kvietime, kuriame paminėtas oficialus princo Harry vardas.

Vėliau kvietimuose buvo įrašyti svečių vardai.

Stop kadras

Uniformos ir gėlėmis puoštas tortas

Kvietimuose nurodyta, kad karališkųjų sutuoktuvių svečiams derėtų vilkėti uniformą, surdutą, klasikinį vyrišką kostiumą arba suknelę ir užsidėti skrybėlę.

Manoma, kad princas Harry, buvęs karys, kuriam priklauso dar ir formalios karinės pareigos, per savo vestuves vilkės savo aukščiausio rango uniformą.

Princas ir jo sužadėtinė itin intensyviai rengiasi savo šventei.

Kensingtono rūmai antradienį pranešė, kad karališkųjų vestuvių tortas bus citrinų, šeivamedžių ir „ryškaus pavasario skonio“. Jis bus apteptas sviestiniu kremu ir papuoštas gyvomis gėlėmis. Ji iškeps konditerė Claire Ptak (Kler Ptak), kuri užaugo Kalifornijoje ir dabar dirba Londone.

Karalienė Elizabeth II savo oficialų anūko tuoktuvių leidimą paskelbė kovo 15-ąją.

JK įstatymai numato, kad monarchas privalo duoti leidimą tuoktis pirmiems šešiems eilėje į sostą esantiems asmenims.

33 metų Harry yra penktas eilėje į Britanijos monarcho sostą. Pirmas eilėje yra jo tėvas princas Charlesas, o už jo rikiuojasi Harry brolis Williamas (Viljamas) ir šio atžalos princas George’as (Džordžas) ir princesė Charlotte (Šarlotė).

Kitą mėnesį gimus trečiajai princo Williamo ir jo žmonos Kate (Keit) atžalai Harry atsidurs šeštoje eilės į sostą vietoje.

Kovo 12-ąją M. Markle dalyvavo pirmame oficialiame renginyje su Britanijos karaliene Elizabeth II; į Londono Vestminsterio abatijoje vykusias mišias ji atlydėjo savo sužadėtinį.

Pranešama, kad anksčiau šį mėnesį Anglijos Bažnyčios lyderis Kenterberio arkivyskupas Justinas Welby (Džastinas Velbis) pakrikštijo 36 metų M. Markle prieš jos tuoktuves su princu Harry.

 

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.