ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:30 7:54

Bus surengtos JR.NBA pasaulio pirmenybės

Pexels.com nuotrauka

Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) Slovėnijoje surengs pasirengimo stovyklą Jr.NBA žaidėjams iš visos Europos. NBA paskelbė, kad savaitės trukmės stovykla bus surengta šių metų balandžio 30 – gegužės 4 dienomis Roglos vietovėje Slovėnijoje. Šioje stovykloje treniruosis 13-14 metų Jr.NBA žaidėjai ir žaidėjos iš visos Europos. Stovyklos pabaigoje bus sudaryta rinktinė, kuri atstovaus Europos komandą Jr.NBA pasaulio čempionate. Jis bus surengtas „ESPN Wide World of Sport“ sporto komplekse šalia Orlando, Floridoje, 2018 metų rugpjūčio 7-12 dienomis.

Atrankos stovykloje Slovėnojoje dalyvaus 17 Europos šalių, kuriose vykdoma Jr.NBA programa, atstovai. Stovykloje bus akcentuojamas žaidimas 3×3, 5×5, techninių ir taktinių žaidėjų savybių tobulinimas. 10 geriausių stovyklos žaidėjų vaikinų ir 10 merginų bus išrinkti į rinktinę. Sprendimą priims stovykloje dalyvaujančių trenerių taryba ir NBA skirtas personalas.

Jr.NBA pasaulio čempionatas bus rengiamas pirmą kartą. Tai vienintelis tokio pobūdžio krepšinio turnyras pasaulyje, į kurį patekti galimybę turės daugiau kaip 70 šalių žaidėjai iki 14 metų, kurie yra dalyvavę Jr.NBA pirmenybės savo šalyse.

Lietuvoje Jr.NBA pirmenybes organizuoja Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Į atrankos stovyklą Slovėnijoje  ji delegavo po tris merginas ir vaikinus.

LKF nuotrauka

Merginos:

Justė-Veronika Jocytė – Palangos SC; V.Knašiaus KM (trenerės Daiva Mažonienė ir Ramunė Kumpienė)

Neda Pliatkutė – Kauno KM „Aisčiai“ (trenerė Lina Dambrauskaitė)

Greta Vildzevičiūtė – Panevėžio KKSC (trenerė Rima Daunienė)

Vaikinai:

Liutauras Serkevičius – Kauno KM „Aisčiai“ (treneris Arūnas Visockas)

Tauras Karabinas – Raseinių KKSC (treneris Albertas Vilimas)

Nojus Radžius – Plungės SRC (treneris Genadijus Glikmanas)

Dwyane‘as Wade‘as ir WNBA legenda Candace Parker yra oficialūs Jr.NBA pasaulio čempionato ambasadoriai. Varžybų metu jaunuoliai ne tik varžysis krepšinio aikštelėje, bet ir bus supažindinti su NBA vertybėmis ir dalyvaus „NBA Cares“ projekto renginiuose. NBA padengs visas išlaidas susijusias su dalyvių dalyvavimu šiame renginyje.

Šaltiniai: Lietuvos moksleivių krepšinio lyga, LKF