ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:30 8:22

A. Velička – apie patirtį Barselonoje, ekspresyvumo stoką ir brolių patarimus

Stop kadras

Būdamas vos 16-os talentingasis Lietuvos jaunimo rinktinės įžaidėjas Arnas Velička pasirašė trejų metų sutartį su „Barcelona“.

Pastaruosius sezonus jis leido dublerių komandoje. Vis dėlto prieš mėnesį 194 cm ūgio gynėjas grįžo į gimtinę ir sukirto rankomis su Panevėžio „Lietkabelio“ vadovais.

„Buvo gera galimybė ir ne kiekvieną dieną gauni tokį pasiūlymą, – LKL.LT sakė A. Velička, prisiminęs 2016-aisiais priimtą sprendimą. – Norėjosi išbandyti kažką naujo ir pažiūrėti, kas vyksta, kokia struktūra, kokia sistema ir bandyti tobulėti ten.“

A. Velička augo Kauno „Žalgirio“ struktūroje ir šį savaitgalį pirmą kartą stos į kovą prieš buvusį savo klubą. „Lietkabelis“ sekmadienį vyks į Kauną ir žais su čempionų titulą ginančiu „Žalgiriu“.

Jaunasis talengas teigia nesigailintis dėl praeities sprendimų. Įžaidėjas neabejoja, kad išvažiavęs į Ispaniją patobulėjo, ypač dirbdamas su profesionalais.

Sezono pradžioje A. Velička žinių sėmėsi iš Tyrese‘o RIce‘o, kurį pagrindinė „Barcelonos“ komanda išsiuntė į dublerių gretas. Be to, dublerių komandos trenerių štabe dirbo Jaka Lakovičius.

Debiutas LKL A. Veličkai kol kas klostosi sunkiai. Per ketverias rungtynes jis žaidė po 9 minutes ir iš viso pelnė 7 taškus.

„Periodas, kai jam atsiskleisti sunku, – įsitikinęs Kšištofas Lavrinovičius, A. Veličkos komandos draugas „Lietkabelyje“. – Yra dar du įžaidėjai. Bet jis gerai dirba.“

Barselonoje A. Velička išgirdo, kad jis pernelyg kuklus. Tą pastebėjo ir broliai Lavrinovičiai.

„Įžaidėjui aikštėje reikia kalbėti daugiau, – sakė K. Lavrinovičius. – Aišku, jis dar jaunas, gal dar nėra drąsos. Jis mums į vaikus tinka, o kažką sakys – viskas ateis su patirtimi.“

„Barselonoje norėjo, kad būčiau ekspresyvesnis. Manau, praėjusio sezono pabaigoje tai pavyko, – sakė A. Velička. – Dabar nauja komanda, viskas nauja. Bandysiu įsivažiuoti.“

Išsamus reportažas apie jauniausią „Lietkabelio“ žaidėją:

Šaltinis: http://www.lkl.lt