ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:30 9:31

Lietuvos jaunių regbio rinktinė stoja į kovą Europos čempionate

Pexels.com nuotrauka

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) regbio rinktinė ketvirtadienį išvyksta į Lenkiją, kur vyks antrojo pagal pajėgumą Europos čempionato diviziono – „Trophy“ – turnyras.

Šiame turnyre varžosi tokio pajėgios šalys kaip Vokietija, Lenkija, Čekija ir Ukraina. Visgi Lietuvos rinktinei ketvirtfinalyje pavyko išvengti šių grėsmingų priešininkų ir šeštadienį pirmąsias rungtynes ji žais su įveikiama Liuksemburgo komanda.

Nugalėję Liuksemburgą, Lietuvos regbininkai ne tik išsaugotų vietą šiame divizione, bet ir kovotų dėl prizinių pozicijų. Pralaimėjimo atveju, tektų kautis dėl išlikimo.

Prieš metus į aukštesnį divizioną pakilę trenerių Vidmanto Valio ir Rimanto Zeringio treniruojami Lietuvos regbininkai savaitgalį dalyvavo paskutinėje treniruočių stovykloje Kaune ir nugalėjo tarptautiniame turnyre Jonavoje, kur taip pat varžėsi „RK Skorpiono-Tauro-Citmos“, Vilniaus VRA ir Kaliningrado (Rusija) vyrų komandos.

Didžiausia kliūtis Lietuvos jaunių rinktinei – užsitęsusi žiema ir sudėtingos sąlygos pasiruošti gana anksti vyksiančioms pirmenybėms.

„Įvykdėme visus planus, kuriuos buvome susiplanavę, bet sąlygos Lietuvoje mums nelabai leidžia tinkamai pasiruošti. Neturime dengtų aikščių arba jos kainuoja didelius pinigus, todėl ruošėmės pagal galimybes. Bet lietuviams kaip visada – kuo sunkiau, tuo geriau jie sukovoja varžybose ar mūšiuose. Rimtesnių traumų pavyko išvengti, o komanda yra pasiruošusi. Šiuo metu tai yra geriausi žaidėjai, kuriuos turime. Prieš Europos čempionatą esame nusiteikę optimistiškai“, – sakė R. Zeringis.

Treneris pabrėžė, kad lietuvių pranašumas čempionate turėtų būti greiti ir techniški žaidėjai, o jėgos trūkumą kompensuos geresnis mąstymas.

„Ne tik šios kartos, bet ir apskritai lietuvių stiprybė yra techniniai rodikliai, aikštės matymas. Galbūt nesame labai fiziškai stiprūs, bet esame techniškesni, mokame žaisti su kamuoliu. Gal kiek drąsos trūksta ginantis prieš galingesnius priešininkus, todėl didžiausią dėmesį skiriame puolimui. Ši rinktinė turi gerus trijų ketvirčių žaidėjus, o grumtynėse svarbiausia bus atkovoti kamuolius“, – sakė R. Zeringis.

Liuksemburgas yra nedidelė valstybė, bet dauguma regbininkų žaidžia Prancūzijoje, todėl labai svarbios pirmosios rungtynės bus nelengvos.

„Liuksemburgo komandos pagrindą sudarys Prancūzijos regbio mokyklų auklėtiniai. Kai šalis nedidelė, tai labai daug priklauso nuo to, kokia karta užauga. Vienais metais rinktinė gali būti stipri, kitais – silpnesnė. Šių metų Liuksemburgo komandos nematėme, bet ketiname rimtai pakovoti“, – pabrėžė R. Zeringis.

Lietuvos komandos pagrindą sudaro Šiaulių sporto gimnazijos (ŠSG) auklėtiniai. Taip pat rinktinėje yra regbininkai iš Panevėžio, Jonavos, Šiaulių, Klaipėdos ir Alytaus komandų. Beveik pusė rinktinės žaidėjų dalyvavo ir praėjusių metų Europos čempionate.

Lietuvos rinktinės sudėtis:

Adamas Petronis (ŠSG), Aladas Bražas (Šiaulių „SM Klevas“), Arnas Mikulskis (ŠSG), Deividas Vorašilka (ŠSG), Domas Darevskis (Alytaus RK), Elonas Dubovikas („SM Klevas“), Gytis Ragaišis (Kauno „Žalgiris“), Ignas Žukas (Panevėžio KKSC), Irmantas Rumbauskas (ŠSG), Justinas Mėlinis („Klaipėdos kovas“), Kasparas Lukoševičius (Panevėžio KKSC), Laimonas Mendelis (Šiaulių „Vairas“), Lukas Garunkšnis (ŠSG), Lukas Valeckas (Panevėžio KKSC), Mantvydas Matiukas (ŠSG), Matas Miežys (ŠSG), Nedas Pocius („SM Klevas“), Nidas Vidzickas (Jonavos „Tauras“), Nortas Albanavičius (Panevėžio KKSC), Povilas Kėža („SM Klevas“), Robertas Stočkūnas (Jonavos „Tauras“), Rokas Darbutas (ŠSG), Santaras Karnytis (ŠSG).

Pexels.com nuotrauka